Wolbrom

Policjanci z komisariatu w Wolbromiu, w powiecie olkuskim, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 40-lat, którzy dokonali rozboju na 35-latku. Zatrzymano także 31-latkę, która groźbami chciała wymusić na pokrzywdzonym wycofanie zgłoszenia.    

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę ( 15.04 br.) około godziny 18, na ulicy Pod Lasem w Wolbromiu. Napastnicy podeszli do 35-latka, gdy ten wracał ze sklepu i zaczęli go bić pięściami po całym ciele.  Kiedy  poszkodowany  przewrócił się na chodnik, agresorzy zaczęli go kopać  a następnie zabrali mu pieniądze, które miał w kieszeniach spodni. Sprawą zajęli się policjanci z miejscowego komisariatu.

Jeszcze tego samego dnia, napastnicy zostali zatrzymani i  przewiezieni do komisariatu. Przeprowadzane przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyźni mieli w organizmie około 3 promili alkoholu. W trakcie czynności prowadzonych przez policjantów, do  komisariatu weszła awanturująca się  kobieta, która była siostrą jednego z zatrzymanych. 31-latka zaczęła krzyczeć  i kierować groźby wobec poszkodowanego, chciała w ten sposób zmusić mężczyznę do wycofania zawiadomienia o przestępstwie. Kobieta była również agresywna w stosunku do policjantów, znieważyła ich i naruszyła nietykalność cielesną.  Tak więc 31-latka również została zatrzymana. Była nietrzeźwa, miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie.16 kwietnia br. śledczy postawili  kobiecie  zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, znieważenia funkcjonariuszy a także kierowania wobec pokrzywdzonego groźby bezprawnej. Grozi jej do 3 lat odsiadki.  Natomiast 17 kwietnia br. obaj zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju oraz gróźb karalnych, a także naruszenia nietykalności. Grozi im  do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze