Kwaśniów Górny

Latem mieszkańcy Stoków w Kwaśniowie Górnym interweniowali w naszej redakcji w sprawie remontu ul. Sportowej 9-39. W gminie właśnie ogłoszono zapytanie ofertowe na modernizację tej drogi.

Ubity trakt wysypany kamieniem, pełen dziur – tak wygląda ul. Sportowa. Mieszkańcy podkreślali, że wielokrotne interwencje u kolejnych wójtów i sołtysów kończyły się dosypywaniem kamienia w dziury na drodze. Rozwiązanie działało na krótką metę, bo z reguły po kilku tygodniach powstawały kolejne dziury. Najgorzej sytuacja wygląda po deszczu. Brakuje też oświetlenia drogi.

Gdy o sprawie pisaliśmy w lipcu wójt gminy Klucze Norbert Bień tłumaczył, że jest tam problem z odwodnieniem i kwestiami własnościowymi, które należy rozwiązać w pierwszej kolejności. Włodarz gminy mówił wówczas, że są prowadzone negocjacje z właścicielami działek, od których konieczne jest uzyskanie zgody na wykonanie odwodnienia i nawierzchni.

Kwestia długo wyczekiwanego remontu ruszyła do przodu. Kilka dni temu gmina ogłosiła zapytanie ofertowe na modernizację traktu. Zakres prac ma objąć wyrównanie istniejącej podbudowy tłuczniem kamiennym, wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno- bitumicznych asfaltowych oraz wyrównanie poboczy tłuczniem kamiennym. Gdy drogowa modernizacja zostanie zrealizowana, do wykonania pozostanie jeszcze oświetlenie. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments