Dziury po zimie zostały załatane na ul. Rabsztyńskiej

245 tys. złotych dołożyli miejscy rajcy na bieżące remonty gminnych dróg. Prace już trwają, m.in. na ul. Górniczej. Na razie na poważniejsze remonty traktów mieszkańcy i kierowcy muszą poczekać.
Szkody po zimie widoczne są prawie na każdej ulicy. Na gminnych drogach rozpoczęto już wiosenne „łatanie dziur”. Mieszkańcy skarżą się jednak, że to tylko doraźne rozwiązania, które w większości przypadków okazują się krótkotrwałe. Tak jest na przykład na ul. Górniczej.

Gruntowna modernizacja zostanie tu przeprowadzona dopiero po skończeniu podziemnych prac, wykonywanych tu przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.
Bieżące prace wykonuje się w pierwszej kolejności tam, gdzie są utrudnienia stwarzające największe niebezpieczeństwo oraz w miejscach najczęściej uczęszczanych. Takich miejsc jest w mieście sporo.      – Dramatyczny stan nawierzchni odczuwalny jest również na wielu innych drogach, jak np. alei Tysiąclecia i ul. Powstańców Śląskich, należących do powiatu, czy na ul. Jana Pawła II i ul. F. Nullo – administrowanych przez gminę, na których zima „pogłębiła” tylko skutki wieloletnich zaległości. Nie ma możliwości wykonania wszystkich niezbędnych remontów w ciągu jednej kadencji, nikomu nigdzie się to nie udało, a sugerowanie, że sprawę załatwi kredyt na naprawę jednej czy dwóch ulic, jest obliczone na publiczny poklask i medialne efekciarstwo. Koszty obsługi kredytów na kolejne długie lata zablokują możliwość innych równie ważnych remontów. Niegospodarnością byłoby także niewykorzystanie szansy zdobycia środków unijnych z programów ogłaszanych w czasie obecnego okresu programowania. Dzięki nim zdobyliśmy miliony złotych, m.in. na odnowienie Rynku i ulic przyległych, na modernizację przestarzałych obiektów Hali Sportowej, Miejskiego Domu Kultury i Biblioteki Publicznej, na inne bardzo ważne dla nas wszystkich inwestycje. Na każdy z tych projektów musimy jednak mieć własny wkład finansowy, co ogranicza możliwości w innych dziedzinach – komentuje olkuski burmistrz Dariusz Rzepka.
Z powodu braku pieniędzy nie będzie na razie remontu wspomnianej ul. Jana Pawła II. Tu całkowity koszt szacowany jest na ok. 5,5 mln złotych, a wartość inwestycji podwyższa konieczność  budowy kanalizacji. Być może w miejskiej kasie zostaną pieniądze, ale trzeba się też liczyć z tym, że tę modernizację rozłoży się na kilka lat.
W tym roku na poprawę stanu dróg w gminie przeznaczono ponad 10 mln złotych, z czego 2,5 mln złotych to dotacja dla powiatu olkuskiego, a 190 tys. zł dla województwa małopolskiego. Jak nas zapewniono w magistracie, na remonty dróg zostaną też przeznaczone wszystkie możliwe wolne środki, jak oszczędności z rozstrzygnięcia przetargów lub innych zadań. Mieszkańcy i kierowcy bedą mieli okazję rozliczyć z tego władze jeszcze w tym roku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
efekciarz
efekciarz
12 lat temu

PS. czemu Wolbrom dostał juz na drugą schetynówkę, Bukowno ma juz zrobiona jedna, a Olkusz nic…
Burmistrz Rzepka z PO nie potrafi z posłem z PO nic u „wojewody” z PO „załatwić”…

KOMPROMITACJA OLKUSKIEJ PO

przy wyborach POdziękujmy Panom z PO 🙂

Pawełeki
Pawełeki
12 lat temu

Dramatyczny stan nawierzchni odczuwalny jest również na wielu innych drogach, jak np. alei Tysiąclecia i ul. Powstańców Śląskich, należących do powiatu, czy na ul. Jana Pawła II i ul. F. Nullo – administrowanych przez gminę, na których zima „pogłębiła” tylko skutki wieloletnich zaległości. Nie ma możliwości wykonania wszystkich niezbędnych remontów w ciągu jednej kadencji, nikomu nigdzie się to nie udało, a sugerowanie, że sprawę załatwi kredyt na naprawę jednej czy dwóch ulic, jest obliczone na publiczny poklask i medialne efekciarstwo.

A czym że jest zadłużenie Gminy do astronomicznej kwoty przez burmistrza Rzepke, tylko dla tego, żeby wybudować chodniczek tu, uliczkę tam. Przecież to on zadłużył mega gminę. Może po spowiedzi przed świętami się nawrócił???
Ale trzeba przyznac że ma gest. Ładna samokrytyka Burmistrza.
Dariusz Rzepka liczy więc na poklask i jest medialnym efekciarzem…

POGRATULOWAĆ BURMISTRZA OLKUSZOWI 😛 😛 😛