Po ponad dwóch tygodniach przerwy prace remontowe na olkuskiej Starówce ruszyły na nowo. Udało się skompletować grupę archeologiczną, której kierownictwo objęła archeolog Izabela Mianowska. Na ulicach Basztowej i Żuradzkiej zakończyły się już badania i lada dzień rozpocznie się układanie nawierzchni i chodników. Roboty rozpoczęły się na ulicy Krzywej, gdzie oprócz nowych przyłączy również zostanie wykonana nowa nawierzchnia.

Są już plany, żeby w przyszłym tygodniu rozpocząć remonty na północnej pierzei Rynku. Prace zatrzymały się póki co w obrębie ratusza. Bardzo możliwe, że archeolodzy wznowią badania w tym miejscu  w przyszłym tygodniu. – Na chwilę obecną dla nas najważniejsze jest dokończenie prac na przyległych do rynku ulicach – deklaruje Agnieszka Kaczmarczyk z Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków. – O wszystkich planach i ewentualnych ograniczeniach dla ruchu kołowego i pieszego, będziemy informować mieszkańców na bieżąco – obiecuje.
Znaleziska w obrębie ulicy Basztowej oraz płyty Rynku i kłopoty z nadzorem konserwatorskim opóźniły prace o około miesiąc. Przesunięcia w harmonogramie rewitalizacji nie grożą utratą pieniędzy unijnych. Póki co, nie ma też obawy, że zabraknie pieniędzy na ewentualne dodatkowe prace archeologiczne, jeśli będzie taka potrzeba. – Mam deklarację ze strony władz wojewódzkich, że możemy liczyć na uznanie za koszty kwalifikowane wszystkich dodatkowych prac, które pojawią się w obrębie Rynku – uspokaja burmistrz Dariusz Rzepka.

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
sprostowanieKS Olkusz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KS Olkusz
KS Olkusz

Zapraszam do zabawy w typowanie wyników na stronie nieoficjalnej KS Olkusz. Dla zwycięzcy przygotowana jest atrakcyjna nagroda… kso.futbolowo.pl

sprostowanie
sprostowanie

25.08.2012 roku przy MOK w Olkuszu o godz.15.00 odbędzie się I Festyn Rodzinny Osiedla Centrum organizowany przez Zarząd Osiedla Centum, którego Przewodniczącym jest Pan Henryk Gamrat. Do Osiedla Centrum należą ulice: Kościuszki, Krak.Przedm., Nullo, Bylicy, Skalska, Kr.K.Wielkiego, 29 Listopada,Świetokrzyska, Na Skarpie, Łukasińskiego, Słowackiego. Proszę nie mylić z Osiedlem-Skalskie, które znajduje się przy Osiedlu – Słowiki. Z poważaniem.