2

– Co z remontem ulicy Polnej wzdłuż bloku nr 4 i z parkingiem? Jak długo jeszcze będziemy czekać na remont? Czy do końca kadencji doczekamy się realizacji planu? – piszą do naszej redakcji zniecierpliwieni mieszkańcy. Pomocy szukają także u swojego radnego. Kiedy długo wyczekiwana modernizacja stanie się faktem?

Wielokrotnie łatane dziury na wspomnienie drodze wyglądają równie fatalnie, jak stan pobliskiego parkingu. – Płacimy podatki i chyba mamy prawo mieć jezdnię pod blokiem na miarę XXI wieku – argumentują mieszkańcy ul. Polnej. W ich imieniu o przeprowadzenie modernizacji wystąpił też do włodarza miasta radny miejski Michał Masłowski. 

1

Radny zwraca uwagę na fakt, że droga i pobliskie miejsca parkingowe były od wielu lat pomijane w remontach, a bieżące łatanie ubytków nie przynosi żadnego efektu. – Dodatkowy problem stanowi teren wzdłuż ogrodzenia między śmietnikiem a wjazdem do IV LO. Udało się wygospodarować miejsce na śmietnik, a w tym roku zmienić złamaną lampę na nową, jednak brak zagospodarowania wąskiego paska terenu o długości około 20 metrów i szerokości 3 metrów powoduje, że kierowcy parkują w błocie. Teren ten mógłby zostać wyłożony na przykład płytkami uzyskanymi z rozbiórki chodnika na remontowanym odcinku ul. Polnej 12 lub innego remontu w mieście – twierdzi Michał Masłowski.

5

Burmistrz Roman Piaśnik przekonuje, że gmina sukcesywnie poprawia infrastrukturę drogową na ul. Polnej, a zakres prac jest każdorazowo uzgadniany z przewodniczącym osiedla, aby wykonane prace spełniały oczekiwania mieszkańców. -Obecnie trwa drugi etap przebudowy ul. Polnej. Zadanie polega na przebudowie jezdni i chodników oraz dobudowie miejsc postojowych przy blokach nr 10 i 12. Ponadto zostaną wykonane miejsca postojowe wzdłuż ogrodzenia przy bloku nr 4 przy wjeździe do IV LO – odpowiada na interpelację radnego burmistrz Roman Piaśnik. Na pytania dotyczące remontu do naszej redakcji nadeszła z magistratu odpowiedź podobnej treści. Rzecznik Michał Latos dodał jeszcze, że zakończenie drugiego etapu prac przewidziane jest na sierpień.

3

Kiedy zatem można spodziewać się dalszej modernizacji ul. Polnej? Na pewno nie w tym roku. Inwestycja zostanie potraktowana jako propozycja do przyszłorocznego budżetu.

4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
prostopadła
prostopadła
6 lat temu

„Po herbacie” już pewnie jest ,ale na Polnej powinno się parkować prostopadle do osi jezdni. byłoby wtedy na dziś,a nie na wczoraj .

york
york
6 lat temu

A ulica Słowackiego to wyjazd do DK-94 stan fatalny.