Olkusz

Temat rozkopanej ul. Starowiejskiej w Żuradzie wraca jak bumerang. W maju informowaliśmy, że prace wykonywane przez olkuski PWiK mają zostać zrealizowane do końca lipca. Teraz okazuje się, że termin został przesunięty na koniec wakacji.

Niedawno dostaliśmy telefon od Czytelnika, który skarżył się na roboty drogowe na ul. Starowiejskiej w Żuradzie, związane z budową kanalizacji sanitarnej.– Pisaliście, że remont będzie trwał do końca lipca, a tu prawie połowa sierpnia i końca nie widać – usłyszeliśmy w słuchawce. Podobnych telefonów było więcej. Osoby kontaktujące się z redakcją skarżą się w głównie mierze na utrudniony dojazd do posesji w tym rejonie.

 Ponieważ ulica ta stanowi część drogi powiatowej, ponownie zwróciliśmy się do Zarządu Drogowego w Olkuszu z prośbą o informację. Jak się okazuje, obecnie obowiązuje już nowy termin zakończenia prac. – Zgodnie z wnioskiem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. o wydanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego ww. drogi, planowany termin zakończenia prac związanych z budową kanalizacji sanitarnej oraz przebudową sieci wodociągowej wraz z przyłączami wodociągowymi to 31.08.2021 r. – wyjaśnia dyrektor Paweł Pacuń.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
kolo
2 lat temu

Niestety, jak zwykle Pacuń sie osmieszył.. Jest 19.09.2021 i na Żuradzie NIC się nie dzieje, nie mówiąc o jakims „terminie zakończenia prac”.. Ten rok odpada, a przyszły ma 12 miesiecy jest gdzie przesuwać..

Adam Kieltyka
2 lat temu
Odpowiedz do  kolo

Może ktoś zrobi serial o samorządowych inwestycjach, śmiech to zdrowie 🙂

kolo
kolo
2 lat temu
Odpowiedz do  Adam Kieltyka

pękł byś ze śmiechu..