1

14 listopada 2017 r. w naszej szkole uczniowie klas I-III oraz IV-VII przygotowali akademię poświęconą 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci młodsze recytowały wiersze, śpiewały pieśni i obejrzały prezentację o symbolach narodowych.

Akademia przygotowana przez klasę 6a pod opieką pani Justyny Brzezińskiej była nietypową lekcją historii i języka polskiego. Wszyscy przypomnieli sobie najważniejsze wydarzenia historyczne związane z czasem niewoli i walk o niepodległość. Występ wzbogacony został pięknie zaśpiewanymi pieśniami patriotycznymi w wykonaniu naszych uczennic pod kierunkiem Pani Doroty Stachowicz – Mączki.

 

2

W trakcie akademii jako dobosz-perkusista debiutował również Maciej Smołuch, uczeń klasy 7a.  Maciej po raz pierwszy akompaniował wprowadzeniu i wyprowadzeniu sztandaru. Mimo, że był to jego debiut, uczeń poradził sobie znakomicie. Podczas akademii obchodzony był również Dzień Seniora, wśród uczniów zostały rozdane ulotki dotyczące zasad i kulturalnego zachowania wobec osób starszych, szacunku wobec seniorów i poszanowania ich godności osobistej.

SP 1 w Olkuszu

 3

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze