rsm logo ok

Co mogę zrobić, aby być szczęśliwym? – na to pytanie 8 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu postara się odpowiedzieć podczas wyjazdu warsztatowego do Zakopanego.

W dniach 9-13 kwietnia br. spotkają się oni tam ze swoimi rówieśnikami ze Słowacji, aby w kreatywny sposób stworzyć katalog zasad, które umożliwiają osiągnięcie stanu szczęścia. Wszystko to w ramach projektu „Być Szczęśliwym? Twój wybór”, na który Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu uzyskało dofinansowanie w ramach Programu „Erasmus+”.

 

Autorem projektu jest Edwin Caraballo – Cortes – nauczyciel języka angielskiego w SP1, wolontariusz Stowarzyszenia, który w opracowaniu koncepcji merytorycznej projektu współpracował z partnerską organizacją ze Słowacji (Luminosus, n.o). Pokazy filmów, prezentacje, dyskusje, burze mózgów – to planowane do wykorzystania narzędzia, dzięki którym olkuska młodzież z SP1 zdobywać będzie różnoraką wiedzę i umiejętności poza murami szkoły (edukacja nieformalna). Językiem „roboczym” spotkania będzie angielski, co pozwoli uczestnikom warsztatu na praktyczne sprawdzenie swoich umiejętności posługiwania się tym językiem obcym.

Jest to pierwszy projekt międzynarodowej wymiany młodzieży, jaki realizować będzie Stowarzyszenie. Stanowi rozwinięcie dotychczasowych działań zmierzających do podniesienia kompetencji społecznych młodzieży powiatu olkuskiego. Stowarzyszenie prowadzi Centrum Wolontariatu, współpracując w sposób stały z Klubami Wolontariusza w szkołach ponadgimnazjalnych oraz animując takie wydarzenia jak „Targi Wolontariatu”. Zrealizowało także szereg inicjatyw i warsztatów dla dzieci i młodzieży, w tym projekt „Młodzież w działaniu – olkuska szkoła liderów”. Mamy nadzieję na uzyskanie dofinansowania na kolejne inicjatywy tego typu. To także kolejna inicjatywa partnerska realizowana z naszą „zaprzyjaźnioną szkołą”, czyli SP 1.

W ramach bieżącego naboru wniosków w ramach Programu „Erasmus+” przygotowano aplikację Sport Przeciw Uzależnieniom”, której autorem jest Edwin Caraballo – Cortes oraz Justyna Brzezińska.

Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Janek9
Janek9
5 lat temu

Zgłosiliśmy i teraz czekamy. Biedne te dzieciaki w takich ruinach jadać.

igor
igor
5 lat temu

Polecam zgłaszac szkoły podstawowe do programu Extrastolowki, bo można wygrac remont stołówki. Wiadomo, ze jak szkoła łądna to dzieci bardziej szanują.