pieniadze

W najbliższy poniedziałek, 15 maja, upływa termin składania wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2017 rok. Z tego powodu powiatowe oddziały Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Wsi są teraz dłużej czynne. 

Zainteresowani unijnymi dopłatami muszą wypełnić stosowny wniosek wraz z załącznikami i złożyć go w biurze powiatowym ARiMR. Wniosek można złożyć osobiście, wysłać pocztą lub skorzystać z aplikacji e-wniosek. – Jeśli okaże się, że złożony wniosek jest niekompletny, kierownik biura powiatowego ARiMR niezwłocznie po jego otrzymaniu informuje rolnika o stwierdzonych brakach oraz o konieczność ich usunięcia w terminie do 9 czerwca 2017 roku. W przypadku, gdy rolnik nie usunie braków do 9 czerwca wniosek o przyznanie płatności jest rozpatrywany w zakresie, w jakim został prawidłowo wypełniony – wyjaśnia zastępca dyrektora Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Łukasz Piątek.

Warto zdążyć do poniedziałku, bowiem wnioskodawcy mogą liczyć na otrzymanie dopłat w pełnej wysokości. Wyznaczono drugi termin składania wniosków, do 9 czerwca, jednak w takim przypadku za każdy roboczy dzień opóźnienia (liczony od 15 maja) należne płatności będą pomniejszone o 1 procent .

Aby ułatwić rolnikom złożenie aplikacji, biura powiatowe Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR są otwarte dłużej (do 13 maja w godz. 6.00 – 20.00, a 15 maja w godzinach 6.00 do 22.00.

Szczegółowe informacje na stronie www.arimr.gov.pl oraz w Punktach Informacyjnych w biurach powiatowych ARiMR.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze