paragraf blacha

Małopolska Policja we współpracy z Urzędem Marszałkowskim i Naukową Akademicką Siecią Komputerową od wielu lat podejmują działania, których celem jest zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa najmłodszych w sieci. Funkcjonujący pod nazwą „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie” projekt, powstał w roku 2012 i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej.
W ubiegłym tygodniu policjantka z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu st.sierż. Marika Guzik-Gajda o zagrożeniach w Sieci rozmawia z rodzicami uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chełmie. Policjantka przekazał uczestnikom informacje o największych i najbardziej aktualnych zagrożeniach internetowych. Udzieliła wskazówek i porad w tym zakresie m.in. : jak uchronić najmłodszych przed cyberzagrożeniami i gdzie szukać pomocy. Dużo uwagi poświęciła problemowi nadmiernego korzystania z Internetu.

Podczas spotkań z rodzicami policjanci przekazują wiedzę nt. zachowań najmłodszych w Internecie. Informują o najnowszych zjawiskach online, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo dzieci. Jednocześnie zachęcają rodziców do aktywnego uczestnictwa w internetowym życiu swoich pociech, do poznania ich zainteresowań i społeczności wirtualnej. Chcemy wyczulić rodziców na to, by mieli pod kontrolą, z kim ich pociechy nawiązują kontakty i jaki mają one charakter.
Pamiętajmy, że w Sieci i na portalach istnieje wiele zagrożeń i niebezpieczeństw, na które narażone są nasze pociechy. Nigdy nie wiadomo, kto znajduje się po drugiej stronie „monitora” .

Apelujemy, aby rodzice nie lekceważyli, nawet najmniejszych, niepokojących sygnałów, mogą one świadczyć o tym, że dziecko padło ofiarą przestępstwa. W takich sytuacjach sprawę należy niezwłocznie zgłosić Policji.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze