5 czerwca br.,w auli Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu wręczono nagrody dla laureatów konkursu „Bezpieczne wakacje”, nad którym patronat honorowy objęli Starosta Powiatowy Bogumił Sobczyk oraz Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu inspektor Jarosław Klich. Głównym celem konkursu była edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa podczas wakacji.

Konkurs „Bezpieczne Wakacje” realizowany był przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Olkuskiej KOL we współpracy z Agencją Ochrony Nawigator Security w Olkuszu skierowany do uczniów klas I-VIII szkół  podstawowych. Przedmiotem konkursu było wykonanie przez uczestników plakatu o wymiarach A3/A4 związanych z tematyką bezpieczeństwa podczas wakacji. Plakaty wykonywano techniką dowolną (malarstwo, rysunek, kolaż) z wyłączeniem technik komputerowych. Komisja konkursowa oceniała pracę według określonych kryteriów. Brała pod uwagę zgodność z tematem, estetykę wykonania pracy, walory artystyczne jak i oryginalność. Młodzi autorzy w niekonwencjonalny sposób prezentowali właściwe zachowania w niebezpiecznych sytuacjach oraz sposoby unikania zagrożeń. Na konkurs wpłynęło ponad 70 prac. Wybór zwycięzców okazał się więc bardzo trudny. Wyłoniono laureatów, przyznano również wyróżnienia.
Podejmowanie takich działań ma na celu edukację dzieci, ale również uwrażliwia je na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych. Kształtuje również  umiejętności i nawyki  wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku.

Uczestnicy podsumowania konkursu mieli również okazję zwiedzić budynek Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu m.in strzelnicę, areszty i stanowisko dowodzenia i usłyszeć nt. zawodu policjanta.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze