laptop 1

267 mieszkańców miasta i gminy Olkusz może wkrótce wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach komputerowych. Warsztaty prowadzone będą w dziesięciu szkołach podstawowych w Gminie Olkusz, która pozyskała finansowanie zewnętrzne, które całkowicie pokryje koszty projektu. Zgłoszenia przyjmowane są w sekretariatach zaangażowanych szkół dokońca listopada.

– Żyjemy w czasach, które wymagają od nas nabywania coraz to nowych umiejętności. Jedną z kluczowych kompetencji, potrzebnych zarówno w życiu prywatnym , jak również zawodowym, jest umiejętność odnalezienia się w świecie internetu. Cykl zaproponowanych przez nas szkoleń skierowany jest do różnych grup społecznych. Tematyka stanowi odpowiedź na zdiagnozowane przez nas zapotrzebowanie. Ponieważ zajęcia są bezpłatne, skorzystać z nich mogą osoby, których nie stać na wykupienie sobie kursu z tego zakresu – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Gminy Olkusz.

Harmonogram przewiduje przeprowadzenie 23 szkoleń w kilku tematach: Rodzic w Internecie, Internet dla seniora (działam w sieciach społecznościowych), Tworzę własną stronę internetowa (blog), Rolnik w sieci, Mój biznes w sieci. Ponad połowa zajęć ma być zrealizowana w sołectwach gminy Olkusz.

Szkolenia będą prowadzone w następujących placówkach:
-Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu, ul. J. Kantego 5 (35 miejsc),
-Zespół Szkolno-Przedszkolny Integracyjny Nr 1 w Olkuszu, ul. J. Kochanowskiego 2 (35 miejsc),
-Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Marcina Bylicy w Olkuszu, ul. Cegielniana 24 (35 miejsc),
-Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Fryderyka Chopina w Olkuszu, ul. Długa 67 (24 miejsca),
-Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Gorenicach, ul. Krakowska 51 (23 miejsca),
-Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kosmolowie, Kosmolów 152 (23 miejsca),
-Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Osieku, Osiek 79b (23 miejsca),
-Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Sienicznie, ul. Marii Dąbrowskiej 14 (23 miejsca),
-Szkoła Podstawowa im Wojska Polskiego w Zawadzie, Zawada 110 (23 miejsca),
-Szkoła Podstawowa im. Obrońców Warszawy w Zedermanie, Zederman 99 (23 miejsca).

Regulamin rekrutacji i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie urzędu www.umig.olkusz.pl oraz w sekretariatach wymienionych szkół. Szczegółowe informacje dotyczące projektu można uzyskać u koordynatora projektu (32 62 60 184) oraz w sekretariatach szkół.

Rekrutacja trwa do 30 listopada. Stosowne dokumenty należy złożyć w sekretariacie jednej ze szkół uczestniczących w projekcie. W ten sposób uczestnik wskazuje też miejsce, gdzie chciałby odbyć szkolenie.

Szkolenia prowadzone będą w ramach projektu grantowego „Poprawa umiejętności korzystania z Internetu i e-usług wśród mieszkańców Gminy Olkusz”. Działanie jest częścią Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Grant w wysokości 149 520,00 złotych przyznany został przez Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu, który w partnerstwie z Krajowym Stowarzyszeniem Wspierania Przedsiębiorczości w Końskich i Babiogórskim Stowarzyszeniem Zielona Linia w Stryszawie realizuje projekt „Nowa Era Komputera – poprawa umiejętności korzystania z Internetu, e-usług”. Otrzymany grant w całości pokrywa wszystkie kwalifikowane wydatki dotyczące olkuskiego projektu.

Fot. pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze