policja

Późnym wieczorem we wtorek, w jednym z domów w Olkuszu pijana matka sprawowała opiekę na trójką małych dzieci. Najmłodsze z nich miało zaledwie 2 miesiące. Na szczęście dzięki reakcji anonimowego informatora i policjantów, nie doszło do tragedii.

Około godz. 23 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że nietrzeźwa matka opiekuje się małoletnimi – informuje asp. Katarzyna Matras, oficer prasowy KPP w Olkuszu.

Na miejsce zgłoszenia niezwłocznie wysłano patrol. Niestety informacje o pijanym rodzicu okazały się prawdziwe. We wskazanym domu funkcjonariusze zastali 32-letnią kobietę i trójkę jej dzieci. Najstarsze z nich ma 9 lat, najmłodsze jedynie 2 miesiące. Już na pierwszy rzut oka matka wydawała się być w stanie upojenia alkoholowego. Badanie alkomatem nie pozostawiło złudzeń. Kobieta w chwili kontroli miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Pijaną matkę zabrano na komendę. Dzieci trafiły pod opiekę cioci. – Będziemy wyjaśniać, czy 32-latka swoim zachowaniem naraiła swoje dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. O sytuacji w rodzinie wkrótce zostanie powiadomiony także sąd rodzinny – przekonuje asp. Matras.

To już kolejna w tym roku sytuacja, w której nałóg lub zwykła ludzka głupota przegrywa z rozsądkiem i odpowiedzialnością za swoich najbliższych. Alkohol nigdy nie jest dobrym doradcą, dlatego nawet podczas imprezy rodzinnej warto ustalić, kto nie pije i bierze na siebie obowiązek ewentualnej opieki nad małoletnimi. Wtedy można będzie uniknąć podobnych historii.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tomek81
Tomek81
7 lat temu

To dlatego, że nasze społeczeństwo zostało sponsorem tej imprezy nie 500 a 1000 zł, gdzie jest MOPS w takim razie czy przez to świadczenie musi dojść kiedyś do tragedii?. To już któryś przypadek z kolei w Olkuszu nasi urzędnicy chyba niczego się nie nauczyli

Młoda
Młoda
7 lat temu

A gdzie ojciec dzieci???

stinek
stinek
7 lat temu

Ale 500+ się należy!!!