Powiat

Po raz drugi Ochotnicze Straże Pożarne mogą ubiegać się o dotacje z budżetu powiatu. Środki te mogą być przeznaczone na zakup sprzętu, umundurowania czy samochodów. Ogłoszony właśnie nabór trwa do 7 lipca.

Zgodnie z przyjętym w ubiegłym roku regulaminem, dotacja przekazana z budżetu Powiatu Olkuskiego dla jednostek OSP może być przeznaczona na dofinansowanie do zakupu: umundurowania specjalnego (bojowego) oraz środków ochrony osobistej strażaków ochotników; środków łączności; sprzętu, aparatury, urządzeń oraz innego wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działań ratowniczych; samochodów ratowniczo-gaśniczych. Oczywiście wszystkie przedmioty zakupione z powiatowym dofinansowaniem muszą być zgodne z obowiązującymi wytycznymi i normami. Powiatowe środki mogą być także przeznaczone na szkolenia dla strażaków ochotników (do 50 proc. wartości szkolenia).

Dotacja może być udzielona do kwoty 5 tys. złotych i stanowić do 40 proc. kosztów całego zadania. Wyjątkiem są dofinansowania do zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych. W tym przypadku chodzi o kwoty: do 20 tys. złotych dla samochodów ratowniczo-gaśniczych średnich i do 15 tys. złotych dla samochodów ratowniczo-gaśniczych lekkich.

Wzorem ubiegłego roku wysokość dotacji uzależniona będzie od ilości złożonych wniosków spełniających wymagania formalne oraz możliwości finansowych budżetu Powiatu Olkuskiego.

W pierwszym naborze tego typu dofinansowanie otrzymało dwanaście jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej.

fot.pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze