Olkusz

Zbliża się koniec roku, który dla Muzeum Afrykanistycznego im. Bogdana Szczygła i Bożeny Szczygieł-Gruszyńskiej był rokiem obchodów pięćdziesięciolecia.

Wydarzeniem kończącyn jubileusz jest zorganizowana przez MOK-Centrum Kultury i Jagiellońskie Centrum Badań Afrykanistycznych UJ wystawa „Różne oblicza Afryki”. 3 grudnia o 14:00 odbył się wernisaż wystawy, na którą składają się zdjęcia wykonane podczas ponad dziesięcioletnich badań w Afryce prowadzonych przez Dyrektora JCBA- prof. dr hab. Roberta Kłosowicza.

Zdjęcia doskonale pokazują romantyczne piękno Afryki. Urzekające barwy, uśmiechniętych ludzi, egzotyczne dla nas krajobrazy.

Podczas towarzyszącego wystawie wyładu prof. Kłosowicz, historyk, afrykanista, kierownik Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych specjalizujący się m.in. w badaniach nad zagadnieniami dysfunkcyjności państwa, państw de facto, konfliktów zbrojnych i stosunków międzynarodowych w Afryce, pokazał również drugie, równie prawdziwe oblicze Czarnego Lądu. Oblicze nie tyle romantyczne, co pełne konfiktów, walk, trudnego życia, biedy i chorób.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.

MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze