Powiat

Sandra Żurek z Uczniowskiego Klubu Sportowego Korona Olkusz zajęła siódme miejsce na Mistrzostwach Świata w skokach na ścieżce i skokach na trampolinie juniorów. „Oczko” niżej uplasowała się ponadto druga Polka, czyli Weronika Antoszczyk z klubu LUKS Gwiazda Dobrzeń Wielki – jak informuje Polski Związek Gimnastyczny, jest to najlepszy wyniki polskich skoczków od 20 lat!

Zawody odbyły się w dniach 16-19 listopada w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Do finałów imprezy zakwalifikowały się dwie Polki: Weronika Antoszczyk z LUKS Gwiazda Dobrzeń Wielki w kategorii 13-14 lat w skokach na trampolinie oraz Sandra Żurek z UKS Korona Olkusz w kategorii 17-21 lat w skokach na ścieżce.

Sandra Żurek zdołała uplasować się na siódmym miejscu, a Weronika Antoszczyk zajęła ósmą lokatę na świecie. To znakomite wyniki, które są ponadto dobrym prognostykiem na kolejne miesiące: Dwie Polki w finale to spełnienie naszych oczekiwań! Bardzo się cieszę, że udało nam się doprowadzić do emocji pod koniec dnia. Takie starty dodają pewności siebie, która jest ważna na tym poziomie startowym. Im więcej okazji do mierzenia się ze światową czołówką, tym większa korzyść na przyszłość.” – mówił po zawodach trener polskiej kadry Adam Antoszczyk.