roboty

Minister Administracji i Cyfryzacji podpisał ostateczną listę wniosków o dofinansowanie modernizacji dróg w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Dotacje na inwestycje otrzyma powiat olkuski oraz Bukowno. Drugi z tych samorządów skorzysta z programu „schetynówek” już po raz trzeci.

Do tej pory w Bukownie w ramach „schetynówek” wyremontowano ul. Szkolną, a dwa lata temu drogę do Trzebini obejmującą odcinki czterech ulic: Pocztowej, Ogrodowej, Mostowej oraz drogi do Sierszy. Teraz nadszedł czas na ul. Graniczną. – Budowa tej ulicy jest obecnie jednym z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców zadań inwestycyjnych. Tym bardziej cieszymy się, że przygotowany przez nas wniosek o współfinansowanie tej inwestycji uzyskał pozytywną ocenę Wojewody i Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. W rejonie ul. Granicznej m. in. ze środków Funduszu Spójności realizowana jest obecnie przez olkuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji budowa kanalizacji sanitarnej i wymiana sieci wodociągowej. Gdy tylko dowiedzieliśmy się o umieszczeniu naszego projektu na liście inwestycji wytypowanych do dofinansowania, od razu rozpoczęliśmy rozmowy z prezesem PWiK o zmianie harmonogramu robót i przyspieszeniu prac na ulicy Granicznej, gdyż dopiero po opuszczeniu przez nich placu budowy Miasto będzie mogło przystąpić do realizacji „schetynówki”. Doszliśmy w tej sprawie do porozumienia – mówi burmistrz Bukowna, Mirosław Gajdziszewski.

 

Dofinansowanie z budżetu państwa pokryje połowę kosztów zaplanowanych prac. Kosztorysowa wartość robót wynosi 2 mln 676 tys.  zł, a uzyskane dofinansowanie 1 mln 338 tys. złotych. – W ramach zadania wykonana zostanie kanalizacja deszczowa, przebudowa linii oświetlenia ulicznego, powstaną chodniki oraz zupełnie nowa droga – korpus drogowy wraz z drenażem i nawierzchnią z asfaltobetonu na długości 885 metrów bieżących. Wykonane zostanie również nowe oznakowanie poziome i pionowe, zainstalowane będą też specjalne bariery ochronne. Dysponujemy pełną dokumentacją projektową oraz aktualnym pozwoleniem na budowę. Miasto już wcześniej zleciło spółce PWiK w Olkuszu pełnienie funkcji inwestora zastępczego budowy kanalizacji deszczowej na terenie Bukowna. Po zakończeniu prac przez PWiK przystąpimy do robót drogowych. Czas goni, bo inwestycja musi być wykonana i rozliczona do końca tego roku. Jesteśmy dobrze przygotowani do jej realizacji, gdyż szykowaliśmy się do niej od dawna. Teraz, po zakończeniu wszystkich robót związanych z projektem PWiK oraz z naszą „schetynówką”, mieszkańcy otrzymają wreszcie tak długo oczekiwaną drogę wraz z odwodnieniem, oświetleniem, chodnikami i kanalizacją sanitarną – mówi zastępca burmistrza Józef Paluch.

Władze powiatu w ramach „schetynówek” będą remontować drogę Krzeszowice – Gorenice – Olkusz, na trzech odcinkach: od granicy powiatu do skrzyżowania z drogą w kierunku Zawady, na terenie leśnym od Gorenic do Witeradowa oraz część ul. Dworskiej w Olkuszu od skrzyżowania z drogą wojewódzką 791. W planach jest remont nawierzchni jezdni, budowa chodnika i zatoki autobusowej w Gorenicach, wyprofilowanie i utwardzenie poboczy, a także montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz urządzeń służących uspokojeniu ruchu. Inwestycja ma kosztować prawie 3 mln 213 tys. złotych. Do tego zadania dokłada się również gmina Olkusz.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
z ul.Zamkowej...
z ul.Zamkowej...
11 lat temu

Zapraszam na ul. Podgrabie tzn…. na to co po niej zostało

Zatroskany
Zatroskany
11 lat temu

Ulice Nullo i Długa to od lat największa chluba Olkusza. Powoli trzeba szukać objazdów gdy się chce jechać po tych traktach.

mizia
mizia
11 lat temu

Najpiękniejszą schetynówką jest ta w Niesułowicach , wykonana w formie sera szwajcarskiego

ochlapany
ochlapany
11 lat temu

[quote name=”Olkusz”]Fontanna ma kilka metrów,podczas roztopów,deszczu.Brak jest kratki ściekowej u zbiegu Kazimierza i Partyzantów,także przy wyjeżdzie z placu dworcowego.Błąd projektanta,choć to inż. z praktyką.[/quote]
Róg Kościuszki i Górniczej też od lat czeka na swoją kratkę odwadniającą !

Olkusz
Olkusz
11 lat temu

Fontanna ma kilka metrów,podczas roztopów,deszczu.Brak jest kratki ściekowej u zbiegu Kazimierza i Partyzantów,także przy wyjeżdzie z placu dworcowego.Błąd projektanta,choć to inż. z praktyką.

Gracjan
Gracjan
11 lat temu

Czy zasadnym więc było inwestowanie wyłącznie środków starostwa i Zarządu Dróg Powiatowych w budowę od podstaw odcinka ok. 550 mb tej właśnie drogi w 2012 r skoro powiat już w tedy ubiegał się o dofinansowanie ?

wit
wit
11 lat temu

może po 30 latach znajdą kasę na ulice Ołowianą w Olkuszu

felik100
felik100
11 lat temu

wiedzie maja juz kasę na remonty 😀 😆