kasa

Gmina Wolbrom rozdysponowała środki finansowe na wspieranie działalności lokalnych klubów sportowych. Część środków budżetowych rozdano na podstawie ustawy o sporcie, a pozostałe – o zdrowiu publicznym. Tradycyjnie najwięcej pieniędzy dostaną piłkarze.

W połowie stycznia władze Wolbromia rozdysponowały środki na realizację zadania publicznego pn. „Prowadzenie działań w obszarze aktywności fizycznej na terenie Gminy Wolbrom, służących zapobieganiu powstawania problemów alkoholowych i narkomanii w środowisku lokalnym” na podstawie przepisów ustawy o zdrowiu publicznym, czyli pieniądze pochodzące z opłat za koncesje na sprzedaż alkoholu na terenie gminy Wolbrom. Zadania z zakresu profilaktyki będą w roku 2018 realizowały: Uczniowski Klub Sportowy „Judo Wolbrom”, który otrzyma wsparcie w wysokości – 106 tys. zł, Stowarzyszenie „Wolbromska Akademia Piłkarska Młodzi Przebojem” – 45 tys. zł, Jurajski Klub „Oyama Karate” – 30 tys. zł. Z tego samego źródła będą sfinansowane w wysokości 19 151,20 zł zajęcia z akrobatyki, prowadzone przez wolbromskie Stowarzyszenie Przyjaciół „Actus Animi” w Wolbromiu, a także wspierana działalność miłośników biegania zrzeszonych w Klubie Sportowym „WOLBROM TEAM”, który dostanie 25 tys. zł.

Na podstawie przepisów ustawy o sporcie dotacje na działalność w ramach realizacji zadania „Wspieranie sportu w Gminie Wolbrom” w lutym 2018 otrzymało 11 klubów sportowych. Od wielu lat najwięcej gminnych środków trafia do, mającego bodaj najstarsze sportowe tradycje w lokalnym środowisku „Przeboju Wolbrom”. Gospodarujący na boisku przy ul. Leśnej klub, który w ciągu ostatnich kilku lat borykał się z rozmaitymi organizacyjnymi i finansowymi problemami otrzyma w bieżącym roku wsparcie gminy w wysokości 198 500 zł. Po 20 tys. zł na swoją działalność sportową otrzymają kluby wiejskie: Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Olimpia” Łobzów, Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Strumyk” Zarzecze oraz Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Sokół” w Gołaczewach. 16 900 zł zasili kasę piłkarskiego Stowarzyszenia „AP Przebój w Wolbromiu”. Uczniowski Ludowy Klub Sportowy w Wierzchowisku otrzyma 16 tys. zł, a kolejne kluby: Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Hetman” Dłużec, Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Victoria” Dłużec oraz łuczniczy Uczniowski Klub Sportowy „Diana” – po 10 tys. zł. Bardzo aktywnie działający w ostatnich dwóch latach członkowie Stowarzyszenia „Źródła Szreniawy dla Rozwoju Wsi Wierzchowisko” otrzymają 8 tys. zł, a listę beneficjentów zamyka z kwotą dofinansowania 4 300 zł Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko „Jura” Wolbrom, którego członkowie są miłośnikami siatkówki.

Oprócz wsparcia finansowego kluby i stowarzyszenia, prowadzące działalność sportową na terenie gminy Wolbrom, korzystają z jej zasobów lokalowych, trenując na różnych zasadach na terenie gminnych obiektów: boisk, hal sportowych i sal gimnastycznych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze