kosz

Latem pisaliśmy o nieprawidłowej segregacji śmieci w olkuskich blokach. To spory problem dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami, które zajmuje się wywozem odpadów. Minęło kilka miesięcy, a sytuacja w zasadzie się nie zmieniła. Nadal w osiedlowych kontenerach można znaleźć rzeczy, które nie powinny tam trafić.

W sierpniu kierownik olkuskiego oddziału MPGO Kraków Łukasz Kubiczek apelował na naszych łamach, by śmieci niesegregowane nie wyrzucać do pojemników przeznaczonych na selekcję. – Zmieszane odpady w kontenerach na szkło czy makulaturę musielibyśmy segregować, a przecież nie o to chodzi. Dla nas to duży kłopot, bo bywają problemy z przyjęciem takich śmieci przez firmę, do której wywozimy odpady segregowane. Jeśli ktoś nie robi selekcji, niech korzysta z czarnych kontenerów na odpady komunalne  – wyjaśnia Łukasz Kubiczek.  

 

Co zatem można znaleźć w kolorowych kontenerach na osiedlach? Gruz, części mebli czy lodówek, drzwi, muszle klozetowe, telewizory. Te ostatnie nader często wrzucane są do pojemników na szkło. MPGO przypomina, że większość z wymienionych rzeczy zalicza się do odpadów wielkogabarytowych. Ich zbiórki organizowane są dwa razy w roku, a terminy podawane z wyprzedzeniem w ogłoszeniach prasowych. – Odpady wielkogabarytowe można też we własnym zakresie zawieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Partyzantów 5 w Olkuszu. To samo dotyczy odpadów budowlanych – dodaje Łukasz Kubiczek.

Jeśli nie wiesz, gdzie wyrzucić dany odpad, można sprawdzić to w Urzędzie Miasta i Gminy Olkusz pod nr tel 32/ 626 0194 lub w biurze MPGO pod nr tel. 32/645 82 01.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kazimierz
Kazimierz
8 lat temu

śmietnik przy ul., Krasińskiego k/ bloku 3, to tutaj najczęsciej w nocy z soboty na niedzielę i w inne dni pod osłoną nocy pojawiają się odpady wielkogabarytowe, 120 litrowe worki ze śmieciami!! Kontenery są tak przeładowane , że lokator z małym workiem nie ma gdzie wrzucić śmieci!! nikt w mieszkaniu nie gromadzi śmieci w 120 litrowych worach !? a nam grozi się podwyżką !!

olk
olk
8 lat temu

To piszcie dalej ale w segregacji pomagają nam usilnie właściciele domów i sklepów najczęściej w nocy

PXT
PXT
8 lat temu

Straszny z ciebie pustak jest. Zachowujesz się jak rozwydrzony bachor co się cieszy, że jakiś bezdomny wybiera chleb ze śmietnika coś go tam wysegregował. Segregowanie ludzi w twój sposób jest prymitywny. Też jestem domowy, segreguję śmieci. Ciebie bym odsegregował na kompost przy twoim pięknym ogrodzie jako odpad organiczny. Co takiego więcej to życie? Bo twoje to fura skóra i komóra, ale chyba jeszcze na garnuszku rodziców. Zapewne jesteś z rodziny rasowych „szczurów wyścigowych”. Samodzielnie jeszcze pewnie się nie ścigasz? Bo byś nie pisał takich bzdetów.

domowe panisko
domowe panisko
8 lat temu

Blokowe lenie są tak leniwe że im się nie chce segregować 😆 swoją drogą smutno jest mieszkać w bloku…ciasno jak w klatce, sąsiad za ścianą uprawia w nocy seks to słychać i jeszcze trzeba za to płacić… ja jednak wolę być paniskiem w swoim domu…10 razy więcej metrów powierzchni ,piękny ogród,garaż,pies,kot i własne ściany a nie spółdzielcza klatka i ściana dzielona z sąsiadem….bo życie to coś więcej 😆

pavv
pavv
8 lat temu

[quote name=”domowe panisko”]a jak jesteś leń i nie chche Ci się segrewgować to płacisz opłatę manipulacyjną w wysokości 500 zł od kubełka[/quote]

Ja już segregowałem za co płaciłem, a firma wywożąca posegregowane odpady jeszcze na tym zarabiała. Np. tonę PET-ów można sprzedać za 400-600 zł. Makulatura jest dużo tańsza, ale na szkle też jest niezły zarobek.

...
...
8 lat temu

Wywalanie śmieci do lasu powinno być odwzajemniane wywaleniem na łóżku w sypialni takiego ćwoka rozbełtanego rzadkiego łajna dzikich zwierząt leśnych.

kick
kick
8 lat temu

[quote name=”domowe panisko”]a najlepiej blokowym dać imienne konternery zamykane na kłódkę….jak segregujesz to masz taniej….a jak jesteś leń i nie chche Ci się segrewgować to płacisz opłatę manipulacyjną w wysokości 500 zł od kubełka – wszyscy by się nagle nauczyli segregować…WSZYSCY :lol:[/quote]
A „domowym paniskom” przykleić kamery do pustego łba, przestaliby wywozić śmieci na osiedla i do lasu

domowe panisko
domowe panisko
8 lat temu

a najlepiej blokowym dać imienne konternery zamykane na kłódkę….jak segregujesz to masz taniej….a jak jesteś leń i nie chche Ci się segrewgować to płacisz opłatę manipulacyjną w wysokości 500 zł od kubełka – wszyscy by się nagle nauczyli segregować…WSZYSCY 😆

domowe panisko
domowe panisko
8 lat temu

Mieszkanie w blokach rozleniwia 😆 Bo bo można robić w bloku? Godzinami siedzieć przed telewizorem i oglądać seriale „m jak miłość”? Później takiemu leniowi nie chce się posegregować śmieci – ot wyjaśnienie sprawy :-* Recepta jest jedna: gonić blokowych do roboty …organizować dużury i prace społeczne jak w serialu Alternatywy 4 😆 ….dziś ten od 16:00-20:00 a jutro tamten od 8:00 – 16:00 hihi 😀

PXT
PXT
8 lat temu

Co do śmieciowych niechlujów- cywilizacja w stylu „wyścigu szczurów” spowodowała metodę spychacza obowiązków. Pozbyć się gorącego kartofla, otrzepać rączki a niech się inni głowią co z tym fantem zrobić, niechluj nawet tym sobie nie zaprząta głowy, że inni mają kłopot, ma ważniejsze „sprawy wyścigowe”. Złapanych na takim procederze powinno się karać wymarszem w pomarańczowej kamizelce w osiedle z łopatą i miotłą na pewno by poskutkowało. W myśl tej „cywilizacji” też i na wyłapywaniu niechlujów nie ma żadnego interesu. Nie ma zapewne ustawy za którą by można takich łapać punkty i profity, szkoda się z tym paprać są ważniejsze sprawy. W dobie wyścigu szczurów najlepszym biznesem obecnie, jest pierdzenie w fotele radiowozów, lepiej się opłaci to co widać z radiowozu- złapać pijanego szofera a łatwiej łajzę z otwartą puszką nieopodal sklepiku a ważniejsze jest oczekiwanie na gotowe „musowe” zlecenia. Kto by się tam babrał po śmietnikach za dużo kłopotu.

pawica
pawica
8 lat temu

pavv,pisz już zawsze,po oczach,na każdy temat,wytykaj bzdury,może zadziała.
Będzie mniej wstydu.

pavv
pavv
8 lat temu

Cała ta ustawa śmieciowa jak sama nazwa wskazuje nadaje się do śmieci.
W normalnych krajach kupując produkty w szklanych bądź plastikowych opakowaniach płacę kaucję, a następnie mogę te opakowania oddać do automatu który powyższą kaucję zwróci w gotówce bądź bonach na zakupy.
Ponadto szkło czy plastik za którego segregację płacimy jest surowcem wtórnym i firmy je wywożące jeszcze na tym dodatkowo zarabiają.
W POlsce p-osły przyklepały głupią ustawę, a teraz jęczą, że ludzie mają ją głęboko w 4-rech literach. NIECH SIĘ PRZYZWYCZAJĄ!

Młody
Młody
8 lat temu

Stary młody burmistrz ze starym prezesem spółdzielni mieszkaniowej nie potrafili właściwie ogarnąć i zorganizowac problemu, zobaczymy jak sobie teraz stary ze starym poradzą, chociaż wydaje mi się że tu wcale nie o segregację chodzi tylko o przedbiegi przed podaniem nowej znacznie wyższej opłaty za nieudolnie zarządzone śmieci …

sfwyiuftuy2t
sfwyiuftuy2t
8 lat temu

1,5 roku upłynęło a oni dalej nie wiedzą jak segregować. Postawić dzielnicowego z blondynką ( guma)milicjanta z lat 80-tych to jak sięgnie po nogach to się bardzo szybko nauczą segregować. To wszystko co trzeba zrobić w celach wychowawczych w tym przypadku.