Znak zakazu wjazdu, niedotyczący mieszkańców bloku 2A, na część parkingu przy ul. Krasińskiego, w okolicach Biedronki, został zdemontowany. W urzędzie miasta stwierdzono, że liczy się dobro większości..

Znak ten postawiono w czerwcu na prośby mieszkańców bloku 2A, którzy skarżyli się, że często podjeżdżają tam samochody dostawcze do sklepów i ich klienci, co utrudnia im – mieszkańcom – parkowanie na tych miejscach. Jeśli na wydzielonej części parkingu pojawiało się „obce” auto, wzywano straż miejską.

Mieszkańcy okolicznych bloków od razu zapowiedzieli, że jeśli znak nie zostanie usunięty, będą domagać się wydzielenia takich osobnych parkingów  przed ich blokami. Wcześniej często parkowali swoje auta po Biedronką, argumentowali również, że rzadko wszystkie miejsca były tam zajęte.

Znak miał służyć mieszkańcom, a wywołał konflikt. Dlatego też w olkuskim magistracie zdecydowano, że rozsądniej będzie zmienić wcześniejszą decyzję i go zlikwidować.  – Decyzja o postawieniu znaku poparta była prośbami mieszkańców, które poparł też zarząd osiedla. Nikt się nie spodziewał, że spowoduje to więcej problemów niż pożytku. – Dlatego, po przeanalizowaniu wszystkich sygnałów, jakie do nas dotarły, uznaliśmy, że znak ten należy jednak usunąć. Zdecydowało dobro większości – mówi rzecznik prasowy magistratu, Jarosław Medyński.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
kolo
13 lat temu

… nie stać was na ripostę ? ? ? znaczy się – mam rację … ! ! !

kolo
kolo
13 lat temu

c.d.
… kiedy burmistrz w takim razie wyda decyzje o likwidacji identycznych znaków stojących na ul. Sławkowskiej, Skalskiej, Baczyńskiego ? … też są sporne – dlaczego niby ja nie mogę wjechać w osiedle przy ul. Sławkowskiej i zaparkować auta idąc na targowisko ??? Identyczna sytuacja – klienci ,,Biedronki” i poczty (chociaż parking od strony Baczyńskiego jest pod samymi jej drzwiami) parkują pod naszymi oknami a nie na parkingu ,, biedronkowym ” – pytam DLACZEGO ? ? ? Jeśli robicie coś dla ,,dobra większości” to usuńcie resztę takich znaków w Olkuszu albo będziemy je ignorować i w sądzie(po nie przyjęciu mandatu) powołamy się na ,,dobro …” Jestem oczywiście ,,ZA” – w sprawie wydzielenia(stworzenia) parkingów pod ,,ich blokami” cały czas o to przecież chodzi …

kolo
kolo
13 lat temu

Pani (jaśnie) W. Woźniczko – proszę się nauczyć znaków drogowych … nie stał tam ,,zakaz wjazdu” a ,,zakaz ruchu” z dodatkową tabliczką … jakie dobro masz na myśli rzeczniku ??? Czy pod Twoim oknem parkuje stado chamów z bloku oddalonego o100 – 200 metrów zamiast zaparkować pod swoim blokiem ? ? ? Żadnych problemów postawienie tego znaku nie spowodowało – sprawdziłeś ??? Nie było kraks, wypadków – dało to do myślenia mieszkańcom bloku nr 1 – zamiast blokować komuś parking pod blokiem niech idą do burmistrza z wnioskiem o stworzenie miejsc parkingowych pod ich blokiem … w bloku 2a jest ok 20 samochodów a miejsc za tym ,,spornym” znakiem 15 – jaki macie problem ??? reszta placu była dostępna … w tej chwili jest prowadzony remont ul. Krasińskiego – oby się nie okazało, że po jego zakończeniu chamy z 1-ki będą nadal parkować pod naszym blokiem – mam pismo podpisane przez burmistrza gdzie wyraźnie mówi o tym, że stworzone będą parkingi przy okazji tego remontu – poczekam …