Znak zakazu wjazdu, niedotyczący mieszkańców bloku 2A, na część parkingu przy ul. Krasińskiego, w okolicach Biedronki, został zdemontowany. W urzędzie miasta stwierdzono, że liczy się dobro większości..

Znak ten postawiono w czerwcu na prośby mieszkańców bloku 2A, którzy skarżyli się, że często podjeżdżają tam samochody dostawcze do sklepów i ich klienci, co utrudnia im – mieszkańcom – parkowanie na tych miejscach. Jeśli na wydzielonej części parkingu pojawiało się „obce” auto, wzywano straż miejską.

Mieszkańcy okolicznych bloków od razu zapowiedzieli, że jeśli znak nie zostanie usunięty, będą domagać się wydzielenia takich osobnych parkingów  przed ich blokami. Wcześniej często parkowali swoje auta po Biedronką, argumentowali również, że rzadko wszystkie miejsca były tam zajęte.

Znak miał służyć mieszkańcom, a wywołał konflikt. Dlatego też w olkuskim magistracie zdecydowano, że rozsądniej będzie zmienić wcześniejszą decyzję i go zlikwidować.  – Decyzja o postawieniu znaku poparta była prośbami mieszkańców, które poparł też zarząd osiedla. Nikt się nie spodziewał, że spowoduje to więcej problemów niż pożytku. – Dlatego, po przeanalizowaniu wszystkich sygnałów, jakie do nas dotarły, uznaliśmy, że znak ten należy jednak usunąć. Zdecydowało dobro większości – mówi rzecznik prasowy magistratu, Jarosław Medyński.

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
3 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
kolo Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kolo
kolo

… nie stać was na ripostę ? ? ? znaczy się – mam rację … ! ! !

kolo
kolo

c.d. … kiedy burmistrz w takim razie wyda decyzje o likwidacji identycznych znaków stojących na ul. Sławkowskiej, Skalskiej, Baczyńskiego ? … też są sporne – dlaczego niby ja nie mogę wjechać w osiedle przy ul. Sławkowskiej i zaparkować auta idąc na targowisko ??? Identyczna sytuacja – klienci ,,Biedronki” i poczty (chociaż parking od strony Baczyńskiego jest pod samymi jej drzwiami) parkują pod naszymi oknami a nie na parkingu ,, biedronkowym ” – pytam DLACZEGO ? ? ? Jeśli robicie coś dla ,,dobra większości” to usuńcie resztę takich znaków w Olkuszu albo będziemy je ignorować i w sądzie(po nie przyjęciu mandatu)… Czytaj więcej »

kolo
kolo

Pani (jaśnie) W. Woźniczko – proszę się nauczyć znaków drogowych … nie stał tam ,,zakaz wjazdu” a ,,zakaz ruchu” z dodatkową tabliczką … jakie dobro masz na myśli rzeczniku ??? Czy pod Twoim oknem parkuje stado chamów z bloku oddalonego o100 – 200 metrów zamiast zaparkować pod swoim blokiem ? ? ? Żadnych problemów postawienie tego znaku nie spowodowało – sprawdziłeś ??? Nie było kraks, wypadków – dało to do myślenia mieszkańcom bloku nr 1 – zamiast blokować komuś parking pod blokiem niech idą do burmistrza z wnioskiem o stworzenie miejsc parkingowych pod ich blokiem … w bloku 2a jest… Czytaj więcej »