Olkusz

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią seniorzy z olkuskiego osiedla Centrum spotkali się na tradycyjnej Wigilii. Rozmowom przy świątecznym stole nie było końca.

Wigilijne spotkania starszych mieszkańców z osiedla Centrum to już tradycja, która na stałe wpisała się w kalendarz osiedlowych wydarzeń. Wigilia odbyła się po raz piętnasty. W minionych dwóch latach zamiast spotkań zorganizowano paczki, które rozdano mieszkańcom. To efekt pandemicznych ograniczeń. Teraz znów można było razem zasiąść przy świątecznym stole.

Jak zawsze seniorzy spotkali się w murach Szkoły Podstawowej nr 4. Po przywitaniu gości przez przewodniczącego zarządu osiedla Centrum Henryka Gamrata, życzenia składali m.in. olkuski burmistrz Roman Piaśnik oraz proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu ks. Mieczysław Miarka.

Uczestnicy Wigilii połamali się opłatkiem, zjedli tradycyjne świąteczne potrawy. O muzyczną oprawę zadbali uczniowie „Czwórki” pod kierunkiem Joanny Kocjan. Wspólne śpiewanie kolęd, życzenia, rozmowy przy stole – tak zebrani goście celebrowali czas spędzony we wspólnym gronie.

-Było mi niezmiernie miło po dwóch latach pandemicznych ograniczeń zorganizować tradycyjną Wigilię i znowu powitać szanownych seniorów z osiedla Centrum. To był cudnie spędzony czas. Dziękuję wszystkim za obecność i wspólnie spędzony czas. Podziękowania kieruję również do firmy Artur Sokół za świąteczny catering – mówi przewodniczący zarządu osiedla Centrum Henryk Gamrat.

fot. zarząd osiedla Centrum

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze