wlamanie

Na osiedlu Młodych oraz ul. Korczaka w Olkuszu pojawili się ostatnio włamywacze. Łupem złodziei padła biżuteria. Policja apeluje o zabezpieczanie mieszkań, a także sąsiedzką czujność.

 

Do wszystkich zdarzeń doszło w poniedziałek, 26 maja. Nieustalony sprawca wyłamał wkładki zamków w drzwiach mieszkania przy ul. Korczaka, następnie usiłował dostać się do środka. W taki sam sposób złodziejom udało się włamać do dwóch mieszkań na osiedlu Młodych, na ul. Krasińskiego i ul. Baczyńskiego. W obydwu przypadkach skradziono biżuterię.

Policja twierdzi, że zwykle takimi włamaniami zajmuje się grupa osób. Działają oni najczęściej rano, gdy ludzie wychodzą do pracy czy szkoły. – Tak było w przypadkach opisywanych powyżej. Najpierw złodzieje zwykle dzwonią kilka razy do drzwi. Upewniają się, czy ktoś jest w środku. Jeśli tak, to grzecznie przepraszają i mówią, że pomylili mieszkania – mówi oficer prasowy olkuskiej policji, nadkom. Agnieszka Fryben

Jak można zabezpieczyć się przed włamaniem? Policja przypomina, że prostym i dobrym sposobem jest sąsiedzka czujność. – Zwracajmy uwagę na obce osoby przebywające na klatce schodowej. W sytuacji, gdy wyjeżdżamy, poprośmy sąsiada o doglądanie mieszkania. Dobrze, aby zabierał on naszą korespondencję, ulotki reklamowe ze skrzynki pocztowej. Warto także zainwestować w solidne drzwi i zamki – dodaje nadkom. Agnieszka Fryben.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
kolo Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kolo
kolo

Czy policja prowadzi jakieś sledztwo w związku z tym ?? Bo nie zauważono aby próbowali sąsiadów przesłuchać.. A niektórzy na pewno mają ciekawe rzeczy do powiedzenia..