Olkusz

W sobotę 25 czerwca  młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej KS Olkusz z rocznika 2011 gościli na Czarnej Górze swoich rówieśników z  krakowskich zespołów Wisła, Garbarnia i Clepardia. Była to  już ostatnia kolejka rozgrywek ligowych Orlików (rocznik 2011). Renomowane krakowskie marki i olkuska drużyna  tak jak w poprzednich kolejkach rozegrały mecze każdy z każdym,  zbierając pierwsze poważne doświadczenia w formalnej rywalizacji pod egidą Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Kilka dni wcześniej (20 czerwca) także  starsza o rok drużyna rozegrała swoje ostatnie ligowe spotkanie w grupie Młodzików Młodszych. Tu również młodzi podopieczni Akademii Piłkarskiej KS Olkusz mieli przyjemność zamykać sezon na boisku na Czarnej Górze,  grając spotkanie ligowe ze Skalanką OSM Skała. We wcześniejszych meczach olkuscy młodzi piłkarze walczyli na boisku także z rówieśnikami  z zespołów AP Champions Miechów, Pogoń Miechów, Skała 2004 oraz Orzeł Bębło.

Wnioski z zakończonych rozgrywek  Młodzików Młodszych i Orlików są pozytywne i napawają optymizmem. Piłkarze ze Srebrnego Grodu mimo młodego wieku pokazali  pełen profesjonalizm i dojrzałość piłkarską, tak na treningach jak i w samych spotkaniach ligowych. Mimo, że rozgrywki właśnie się zakończyły to już z niecierpliwością oczekują na sezon 2022/2023, gdzie również  kolejne młodsze grupy  Akademii Piłkarskiej KS Olkusz dołączą do formalnej rywalizacji ligowej. Teraz czas na wakacje z lipcowym obozem sportowym i powrót do treningów . Wszystko po to aby  kolejnym sezonie rozgrywek ligowych godnie reprezentować klub i miasto.

Również dla trenerów, rodziców piłkarzy i przyjaciół Akademii  ten sezon minął bardzo szybko. Zapewne następne sezony  w ciągłym trybie pracy na treningach i wyjazdów ligowych również nie będzie  się nikomu dłużyć. W rezultacie ani się obejrzymy gdy dziś młodzi adepci  sztuki futbolowej zaczną pukać do drzwi pierwszego zespołu KS PKM Olkusz.  Wszystko co jest robione przez sztab trenerski  bazuje  właśnie na długofalowym plan wspierania  piłkarskiej przygody: od grup dziecięcych przez młodzieżowe aż do drużyny seniorów KS PKM Olkusz. Nie liczy się wynik tu i teraz i na to nie ma żadnego nacisku  – liczy się tylko  ciągły postęp w opanowywaniu i  doskonaleniu piłkarskiego rzemiosła tak, aby w sposób zrównoważony podążać w wyznaczonym kierunku.  I to jest najlepsza wiadomość  i paliwo na przyszłość dla olkuskiego klubu z ponad stuletnią historią! 

Klub Sportowy PKM Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze