Niezwykły i zarazem podwójny jubileusz świętowało Przedszkole nr 7 im. Juliana Tuwima w Olkuszu. Jego nauczyciele i podopieczni niezwykle uroczyście obchodzili 30-lecie istnienia placówki i piątą rocznicę nadania jej imienia jednego z najbardziej znanych autorów wierszy dla dzieci.
Imprezę ubarwił pełen humorystycznych scen program artystyczny, w którym wystąpili najmłodsi podopieczni, absolwenci i rodzice uczęszczających do „Siódemki” dzieci, a także jeden z zaproszonych gości.
Artystyczną część rozpoczęła nowa, zmieniona ze względu na okazję, wersja jednego z najpopularniejszych wierszy patrona przedszkola.

Lokomotywa, będąca też głównym elementem logo placówki, tym razem okazała się personifikacją burmistrza, radnych i pracowników magistratu odpowiedzialnych za sprawy olkuskiej oświaty. Inscenizacja zawierała ujęte w zabawne rymy podziękowania za przeprowadzone remonty i tworzenie coraz lepszych warunków dla przedszkolaków, ale też listę czekających wciąż na spełnienie potrzeb. Nie mniejsze wrażenie wywarły na gościach występy kilkuletnich skrzypków, taneczny pokaz w wykonaniu absolwentów, jak i wywołująca salwy śmiechu inscenizacja kolejnego ze znanych wierszy J. Tuwima pt. „Rzepka”. Zaprezentowali ją zabawnie przebrani i ucharakteryzowani rodzice maluchów oraz jeden dziadek. Na koniec prezes olkuskiego ZNP Marek Krzykawski, wyposażony we wzbudzające wesołość akcesoria, nieoczekiwanie wzbogacił artystyczny program kolejną zabawną prezentacją, opartą na wierszu „Pan kotek był chory”.
30-letnią historię i współczesne osiągnięcia Przedszkola nr 7 przybliżyła gościom multimedialna prezentacja. Było w niej wspomnienie początków placówki, kierujących nią dotychczas dyrektorów: Barbary Rosół, Gertrudy Pielki, Ewy Pawlik, uroczystości nadania imienia, licznych wycieczek, rodzinnych pikników, imprez promujących zdrowie, wyjazdów do teatru, zoo, czy aquaparku. Nie zabrakło też laurów zdobywanych na różnych przedszkolnych festiwalach i konkursach.
– Dla takich chwil warto być burmistrzem – mówił Dariusz Rzepka, składając na ręce dyrektor Zyty Kaliś bukiet kwiatów i jubileuszowe gratulacje. Podkreślił przy tym świetne przygotowanie przedszkolne przyszłych uczniów, zdobywających w nauce, konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych wyniki napawające dumą. Zwrócił też uwagę na współtworzenie przez wychowawców, nauczycieli i rodziców atmosfery placówki, która dzięki ich staraniom staje się przyjaznym i chętnie odwiedzanym przez dzieci miejscem.
Do życzeń burmistrza dołączyli liczni goście, m.in.: przedstawiciele władz oświatowych, Rady Miejskiej, gminnych instytucji, nauczycielskich związków zawodowych oraz sąsiednich szkół i przedszkoli.
Przedszkole nr 7 opiekuje się 130 dziećmi, w wieku od 2,5 do 6 lat. Zatrudnionych jest tu 12 pedagogów oraz 14 pracowników administracji i obsługi. W ofercie edukacyjnej placówki znajduje się szeroka gama zajęć dodatkowych, m.in.: bezpłatna nauka języka angielskiego, zajęcia profilaktyczno-terapeutyczne, rytmiczno-taneczne i gimnastyka korekcyjna.

Źródło: Przedszkole nr 7 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze