W Olkuszu niedługo powinny się rozpocząć dwie drogowe inwestycje. Znamy już wykonawców przebudowy ul. Nullo oraz ul. Słowackiego. Na obydwa przedsięwzięcia gmina Olkusz uzyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Pierwsza z inwestycji dotyczy 285 – metrowego odcinka ul. Nullo (od ul. Kościuszki do ul. Bylicy). W zakres prac wchodzi kompleksowa przebudowa konstrukcji jezdni oraz chodników, budowa brakującego odcinka kanalizacji deszczowej, przebudowa chodników, wyznaczenie nowych oraz usystematyzowanie istniejących miejsc parkingowych. Przedsięwzięcie zakończy wszystkie prace zaplanowane w obrębie ul. Nullo.

O modernizację tej drogi ubiegało się 11 firm. Remont wykona firma PPHU BUD-RYS Łukasz Bazior z Miechowa, za proponowaną w ofercie kwotę 1 000 014,30 złotych. Gwarancja to 96 miesięcy.

Druga inwestycja w ramach Funduszu Dróg Samorządowych to przebudowa ul. Słowackiego. Jak już informowaliśmy na naszych łamach gmina zaplanowała tu kompleksową przebudowę jezdni, chodników, miejsc postojowych; dobudowę brakującej kanalizacji burzowej i budowę linii oświetleniowej. W wyniku przebudowy drogi zostanie ujednolicona szerokość jezdni i wynosić będzie 5,5 m za wyjątkiem odcinka z ostrymi zakrętami, gdzie dodatkowo zostanie wykonane poszerzenie i przechyłka poprzeczna jezdni w celu zmniejszenia siły odśrodkowej działającej na kierowców. Długość przebudowanego odcinka wynosi 435 metrów.

W przetargu startowało 10 oferentów. Wybrano Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo -Handlowe GAMEX mgr inż. Grzegorz Żurek z Osieka, które zaproponowało 1 299 164,06 złotych i – podobnie jak w przypadku przebudowy ul. Nullo – 96 miesięcy gwarancji na wykonane prace.

Obydwie inwestycje powinny zostać zakończone w sierpniu przyszłego roku.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o