„Rodzinne Zawody w Pływaniu”, jakie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zorganizował na krytej pływalni przy ZSPI nr 1, przyciągnęły 53 osoby. Dzieci i ich rodzice zakończyli w ten sposób zimową przerwę w nauce. Zawodnicy startowali w sześciu kategoriach wiekowych. Ostatnią konkurencją była sztafeta rodzinna. Sportowej rywalizacji nie brakowało, ale dla uczestników liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.

– Zawody były świetne! Najfajniejsze było to, że stanąłem na podium i miałem całkiem dobry czas. Poza tym do wygrania były atrakcyjne nagrody – mówi Kuba Walusiak, który w swojej grupie był drugi.

W grupie siedmiolatków i młodszych dzieci, które do przepłynięcia miały 12,5 m, wygrali Kasia Jeleń oraz Kuba Kluczewski. W kategorii zawodników w wieku 8 – 9 lat dystans 25 m najszybciej pokonała Wiktoria Szymanek przed Emilia Kowal i Anną Kluczewską, a w grupie chłopców Mikołaj Synowiec, który wyprzedził Adriana Mielczarka i Olafa Szyncla. W grupie 10 – 11 lat do pokonania był dystans 50 m, a najwyższe miejsca na podium wywalczyli Weronika Barczyk i Jakub Stano. Drugie miejsca przypadły Julii Szczepanek i Jakubowi Walusiakowi, a trzecie Kacprowi Żurkowi. Laura Uniwersał triumfowała w gronie 12 i 13-latek, pokonując Annę Wąs i Weronikę Curyło. W tej samej kategorii wśród chłopców wygrał Mateusz Różanowski, a tuż zanim uplasowali się Jakub Kuś i Radek Wadowski.  W grupach do 16 lat kolejno najszybciej popłynęły Marta Barczyk i Natalia Szczepanek oraz Przemysław Wypchał, Karol Łoboda i Marcin Cembrzyński.
W gronie kobiet najszybsza była Agnieszka Kocjan, przed Aleksandrą Szymanek i Joanną Szczepanek. Wśród panów pierwszy dystans 50 m pokonał Michał Różanowski, wyprzedzając Pawła Barczyka i Kacpra Siołę.
W sztafecie rodzinnej wystartowało 13 ekip. Na dystansie 3 x 25 m najszybsi byli Mateusz i Michał Różanowscy. Na podium stanęli także Karol i Jacek Łobodowie oraz Oskar i Agnieszka Kocjan.
Nagrody dla zwycięzców ufundowali: MOSiR Olkusz, Supermarket „Nasz” oraz ZPC „Skawa” Wadowice.