śmieci żuradzka las 2017 1

300 – złotowym mandatem i posprzątaniem zanieczyszczonego terenu zakończyła się sprawa podrzucenia ogromnej ilości śmieci w olkuskim lesie. Odpady leżały porozrzucane za ogródkami działkowymi przy ul. Żuradzkiej.

O wątpliwej „ozdobie” lasu poinformowali Straż Miejską mieszkańcy. Funkcjonariuszom udało się ustalić sprawcę. – Ukaraliśmy go 300 – złotowym mandatem. Mężczyzna musiał również posprzątać cały teren, z czego wywiązał się naprawdę szybko i dokładnie. Śmieci trafiły na wysypisko, co oczywiście sprawdziliśmy – mówi komendant olkuskiej Straży Miejskiej Marek Lasek.

śmieci żuradzka las 2017 2

Szef strażników przypomina, że za wyrzucanie śmieci do lasu grozi mandat do 500 złotych. Gdyby sprawa trafiła do sądu wówczas grzywna może sięgnąć nawet 5 tys. złotych. Bez względu na wysokość nałożonej kary, w każdym przypadku teren musi zostać również posprzątany.

Fot. SM w Olkuszu

Zapisz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gizmo
Gizmo
4 lat temu

[quote name=”theon”]to jest problem , bo sosnowiecka śmietanka tudzież elyty Dąbrowy Górniczej jeżdżą i będą jeździć przez olkuskie lasy po ziemniaki i kapustę do swoich wiosek – a ponieważ jest pewne że się ich niczego nie nauczy, to jestem za tym żeby np leśniczym i myśliwym pozwolić do nich strzelać kaczym śrutem :-)[/quote]
Zmień dawkę tego co bierzesz,albo chociaż dostawcę,bo Cię oszukuje.Nie tak to powinno działać.Strzelać do ludzi?Nawet solą lub pieprzem nie powinno się.Policja jest od tego nie Ty i nie ja,bo inaczej będzie anarchia,samosądy itp.Po to mamy policję i ją ytrzymujemy z naszych podatków,więc nie wchodź w ich przysłowiowe buty.

Gizmo
Gizmo
4 lat temu

Kary tu nie pomogą.Następnym razem będzie czujny i podrzuci w innym miejscu,a śmietniki ogólnodostępne są,i tak za to płaci. Publikacja wizerunku z podpisem „Ta szuja wyrzuciła śmieci do lasu” by pomogła. Sąsiedzi tak by mu nawtykali,że następnym razem zastanowi się pięć razy.

donkichot
donkichot
4 lat temu

A może do Klucz jechał tylko mu się usypało ? 😆 😆

Krzychencjusz
Krzychencjusz
4 lat temu

Zdecydowanie za niskie te mandaty, powinno być minimum pięć tysięcy i publikacja danych szkodnika!!!

theon
theon
4 lat temu

to jest problem , bo sosnowiecka śmietanka tudzież elyty Dąbrowy Górniczej jeżdżą i będą jeździć przez olkuskie lasy po ziemniaki i kapustę do swoich wiosek – a ponieważ jest pewne że się ich niczego nie nauczy, to jestem za tym żeby np leśniczym i myśliwym pozwolić do nich strzelać kaczym śrutem 🙂

P X T
P X T
4 lat temu

Taki osobnik zamiast mózgu ma tylko sznureczek we łbie, żeby mu uszy nie odpadły. Wystarczy, żeby miał 1 fałdę więcej niż kura, to by mu nie pozwalało srać tam gdzie aktualnie stoi.
A na chamstwo zmotoryzowane o którym piszesz to nie ma innej rady jak zorganizować na takiego zasadzkę i uprzedzić kolegę uczestnika stojącego pół kilometra dalej, żeby takiemu co wyrzucił przez okno postawił na drodze kowadło ślusarskie i zmusić do cofnięcia się i posprzątania..

xyz
xyz
4 lat temu

Nie sposób pojąć mentalności takich osobników. Brak podstawowych nawyków cywilizacyjnych, a mówiąc wprost – żenujący prymitywizm. Dotyczy to również zmotoryzowanych cha*mów, którzy z jadących samochodów wyrzucają na drogę wszystko, co w nim po drodze zeżrą i wypiją. Wiosną rowy od ulicy Zagaje aż do ronda na Miechów, były zasypane odpadkami w sposób wręcz trudny do uwierzenia. W wielu innych miejscach było zresztą podobnie.

zdziwiony
zdziwiony
4 lat temu

że się też komuś chciało po lesie jezdzić…..kosz ma pod domem a ogólno dostępny kontener pod starostwem.