wypadekzabagnie1

Do tragicznego wypadku doszło na drodze w podwolbromskim Zabagniu. Na skutek czołowego zderzenia aut zginęły dwie osoby a cztery inne, w tym dwójka dzieci, jest ciężko rannych.
Kraksa miała miejsce wczoraj, około 14.20. Samochody zderzyły się czołowo. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że do zderzenia doszło gdy kierujący renaultem clio 23-letni mężczyzna, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu.

Kierowca tego pojazdu zginął na miejscu. Jadący za kierownicą uczestniczącej w wypadku toyoty RAV4, został przetransporowany śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Krakowie. Pomimo wysiłków lekarzy zmarł po kilku godzinach. Poważnych obrażeń doznali także pasażerowie toyoty, w tym 70-letnia kobieta i dwóch chłopców w wieku 12 i 16 lat.
– Wszystkie służby ratownicze dotarły na miejsce praktycznie w tym samym czasie. wypadekzabagnie2Pojazdy były tak zniszczone, że aby wydobyć poszkodowanych musieliśmy używać sprzętu hydraulicznego. W działaniach uczestniczyły trzy zastępy PSP z Wolbromia, zastęp PSP z Olkusza oraz ochotnicy z OSP Dłużec – informuje młodszy brygadier Marcin Maciora z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Olkuszu.
O tym jak groźne było to zdarzenie świadczy również obecność pozostałych służb. Na miejscu poszkodowanym pomocy udzielały trzy załogi pogotowia ratunkowego. W gotowości były dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Miejsce kraksy zabezpieczały cztery policyjne radiowozy.

Fot. mł. bryg. Marcin Maciora, mł. kapitan Artur Bętkowski

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ja
ja
9 lat temu

[quote name=”PK”]A konkretniej których faktów?[/quote]

Choćby ten fragment „Poważnych obrażeń doznali także pasażerowie renaulta clio”, w Clio jechał tylko kierowca, który poniósł śmierć na miejscu pozostali poszkodowani to kierowca i pasażerowie Toyoty. Niestety kierowca Toyoty zmarł w szpitalu. A tu kolejna nieścisłość „zginęły dwie osoby a pięć innych, w tym dwójka dzieci, jest ciężko rannych” ,w wypadku udział brało 6 osób a nie 7 jak można wywnioskować z tekstu. Rannych jest 4 a nie 5 osób, dwie kobiety i dwóch chłopców. Osoby te to pasażerowie Toyoty.

PK
PK
9 lat temu

A konkretniej których faktów?

wis
wis
9 lat temu

w jednym artykule tyle błędnych faktów oj przegląd coś chyba wam się pomyliło

Paaaa34
Paaaa34
9 lat temu

Tak, zginął – Dr. Chmura …

++
++
9 lat temu

podobno w tym wypadku zginą lekarz, wie ktoś nazwisko ?

juro
juro
9 lat temu

autor tekstu pomieszał i pomylił wiele faktów 😡

anna76
anna76
9 lat temu
Odpowiedz do  juro

BO TO TAKA REDAKTORZYNA