Wolbrom

Dzień Dziecka jest frajdą dla wszystkich milusińskich, ale dla podopiecznymi Ochronki Betlejem, prowadzonej przez siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus w Wolbromiu, jest to święto naprawdę szczególne.

W tym roku, oprócz starannie przygotowanych niespodzianek, dodatkową atrakcją była możliwość spotkania się po przerwie wywołanej pandemią.

O fantastyczną zabawę, atrakcyjne niespodzianki i prezenty zadbała kierująca  Ochronką s. Maria Magdalena wraz z gronem niezawodnych pomocników, ale także ,,ochronkowe anioły”, czyli wierni przyjaciele i sojusznicy sióstr, regularnie wspomagający materialnie i rzeczowo małych podopiecznych.

Impreza, która dzięki wspaniałej pogodzie mogła odbyć się w ogrodzie, na powstałym niedawno dzięki wielu ludziom dobrej woli, pięknym placu zabaw, rozpoczęła się od życzeń dla mam. Dzieciaki zaprezentowały przygotowany specjalnie program artystyczny, a potem wręczyły swoim mamom własnoręcznie przygotowane prezenty. Mnóstwo frajdy sprawił wszystkim aktywny udział dzieci w występie teatrzyku ,,Eden” z Wieliczki, który zaprezentował uczestnikom festynu przedstawienie z przesłaniem na podstawie przypowieści o talentach. Sponsorzy zadbali o piknikowe smakołyki, a ich podaniem zajęli się członkowie wspólnoty rodzin Galilea z Wolbromia i okolic, którzy odwiedzili dzieci w dniu ich święta. Nie zabrakło nie tylko śpiewu i tanecznych pląsów, w których brali udział wszyscy – dzieci i dorośli, ale także modlitwy i podziękowań za wszelkie dobro, jakie na co dzień i od święta dzieje się w wolbromskim „Betlejem”.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze