klos spotkanie po latach

Z inicjatywy trenerów sekcji LKS Kłos Czesławy Mentlewicz i Janusza Mentlewicza zorganizowano spotkanie byłych zawodników sekcji lekkiejatletyki klubu. Od kilku lat jesienią spotykało się kilkunastu zawodników z olkusza na tradycyjnych pieczonych ziemniaczkach.W ubiegłym roku zakiełkował pomysł rozszerzenia spotkania o roczniki trenujące od początku istnienia klubu tj. od 1967 roku.

Udało sie dotrzeć do stukilkudziesięciu zawodników, a na spotkanie stawiło sie ponad siedemdziesiąt osób. Kontynuowano tradycje pieczonych ziemniaczków. Każdy z uczestników przedstawiał się w których latach trenował, słowo o osiągnięciach sportowych, oraz z panieńskiego nazwiska.Na spotkanie stawiły się wszystkie największe osobistości sportowe sekcji m.in. Grażyna Kowina (Świderek) 21 medali na Mistrzostwach Polski, Janina Jończyk (Malska) 5 medali na Mistrzostwach Polski, oczywiście Czesława Mentlewicz 11 medali na Mistrzostwach Polski a także wielu innych medalistów.Stawili sie także zawodnicy którzy odnieśli sukces w biznesie jak Jacek Czekaj (Marlibo), Roman Chłosta (Maro), Stanisław Chłosta ( Kurier Team), czy firmy Urszuli Piasnej – Cioch, Barbary Gil – Ziarno, Zbigniewa Klicha (Klich&Klich).

Radość ze spotkania po latach, a niektórzy nie widzieli się nawet 35 lat, była nie do opisania. Wielogodzinny wspólnie spędzony czas był okazją do wspomnień sportowych, szkolnych a także bieżących. Wielu uczestników przyjechało ze zdjęciami z okresu kariery sportowej, a niektórzy nawet ze zdobytymi medalami w tamtym okresie.Na tą okoliczność jedna z zawodniczek ( Ela Ucieklak) napisała piękny wiersz który uczestnicy przyjęli brawami na stojąco .Zrobiono sobie wiele wspólnych zdjęć i wszyscy rozjechali się w postanowieniu że za rok będzie impreza do białego rana, a byłych zawodników trenowanych przez Janusza Mentlewicza będzie ponad 100. Należy także wspomnieć że przyjechali zawodnicy z odległych miast np: z Tarnowa,Sędziszowa, Koniecpola, Częstochowy.

LKS Kłos Olkusz

klos spotkanie po latach 1

 

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Bob Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bob
Bob

No i git 🙂