Olkusz

 W ubiegły wtorek (31.08. br.)  przed godziną 18:00  w pobliżu skrzyżowania ulicy  20-stu Straconych z ulicą Głowackiego w Olkuszu, doszło do kolizji drogowej. Kierująca fordem próbowała skręcić w ulicę Głowackiego, a jadący za nią  kierowca mitsubishi zatrzymał swój pojazd. W tym czasie kobieta zaczęła cofać autem i uderzyła w mitsubishi, po czym uciekła z miejsca zdarzenia.  

Kierowca mitsubishi  natychmiast poprosił o pomoc innego kierowcę i obaj ruszyli za fordem.  Podejrzewali, że kierująca fordem może być  nietrzeźwa,  ponieważ jechała ona całą szerokością jezdni, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie 37-latka zatrzymała się przy ulicy Długiej w Olkuszu, wysiadła z auta i poszła w kierunku sklepu spożywczego.

Świadek, którego o pomoc poprosił kierowca mitsubishi,  zatrzymał swój samochód i wyjął kobiecie kluczyki ze stacyjki. Na miejsce natychmiast wezwano policjantów, którzy szybko znaleźli  uciekinierkę. Świadkowie wskazali, że to ona kierowała fordem. 37-latka była nietrzeźwa. Świadczyło o tym  jej zachowanie oraz woń alkoholu z ust. Kobieta była agresywna, znieważała funkcjonariuszy i naruszyła nietykalność cielesną jednego z interweniujących policjantów.

37-latka została zatrzymana i doprowadzona do wytrzeźwienia. Wcześniej w szpitalu pobrano jej  krew do badania na zawartość alkoholu w organizmie. 37-latka może usłyszeć zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowania kolizji drogowej oraz  znieważenia  funkcjonariuszy i  naruszenia nietykalności cielesnej jednego z interweniujących policjantów. 

Z kolei 02.09. br. po godzinie 23 policjanci ruchu drogowego interweniowali wobec kierującej skodą, która na Rynku w Olkuszu uszkodziła zaparkowany samochód. Kobieta wyjeżdżała z parkingu i uderzyła w mercedesa. Próbowała odjechać z miejsca, ale została ujęta przez właściciela mercedesa. Mężczyzna podszedł do kierującej  i gdy poczuł od niej alkohol, wyjął jej kluczyki ze stacyjki i poinformował o tym zdarzeniu policjantów.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 43-latka ma ponad promil alkoholu. Obie kobiety wykazały się nieodpowiedzialnością wsiadając za kierownicę po alkoholu. Za swoje zachowanie poniosą surowe konsekwencje.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze