W minionym tygodniu pisaliśmy o planowanej nowej lokalizacji śmietnika, który od lat stoi pod blokiem nr 5 na ul. Sławkowskiej w Olkuszu. Mieszkańcy „piątki” chcą, by go przenieść i zabudować, z uwagi na bałagan wokół kontenerów, nieprzyjemny zapach oraz podrzucanie odpadów. Sprawa nabiera tempa.

Proponowana nowa lokalizacja to miejsce naprzeciw kotłowni, na terenie Olkuskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Z tym zgodzili się i mieszkańcy, i szefostwo Olkuskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Jej prezes Kazimierz Bobyla zgodnie z zapowiedziami z ubiegłego tygodnia, wystąpił do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej z pytaniem, czy po przeniesieniu śmietnika w nowe miejsce będą chcieli z niego korzystać mieszkańcy pobliskich bloków administrowanych przez PGK.

Niedawno odbyło się kolejne spotkanie, tym razem w nieco szerszym gronie. O planowanej inwestycji rozmawiali z mieszkańcami osiedla przedstawiciele OSM, PGK, Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu oraz zarządu osiedla Śródmieście.

Zarządcy pobliskich bloków muszą ustalić, z ilu nieruchomości śmieci mogłyby trafiać do śmietnika w nowej lokalizacji. W przypadku OSM na pewno będzie to „piątka” i pobliski blok przy ul. Mickiewicza – czyli nieruchomości, których mieszkańcy obecnie korzystają ze spornego śmietnika. Pozostałe bloki, które wchodzą w grę, to wspólnoty administrowane przez PGK.

Kolejnym etapem będzie projekt nowej inwestycji. Po utwardzeniu terenu kontenery zostaną przeniesione. Na pewno całość zostanie ogrodzona. Nie wiadomo jeszcze, czy nowy śmietnik będzie murowany czy też stanie tam metalowa wiata.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o