Klucze

To już trzecia edycja Eko – akcji, która odbędzie się w piątek 31 marca oraz w sobotę 1 kwietnia. Udział może wziąć każdy. W ramach akcji trwa także konkurs plastyczny dla najmłodszych mieszkańców gminy Klucze. Patronat nad tymi wydarzeniami sprawuje Przegląd Olkuski.

– Kolejny raz wspólnie zrobimy coś dobrego dla naszego środowiska naturalnego i dla nas samych. Zapraszamy wszystkie sołectwa, organizacje, stowarzyszenia, szkoły. Serdecznie zachęcamy do współpracy! Razem możemy więcej! – zapraszają do udziału w akcji Kinga Sierka i Sebastian Sierka z Komitetu Społecznego „Pomagamy’.

Organizatorzy akcji chcą w ten sposób zwrócić uwagę na problem zaśmiecania środowiska oraz promować proekologiczne postawy. Poprzednie edycje pokazały bowiem, że problem jest naprawdę duży: w lasach, na przydrożnych poboczach, trawnikach czy placach śmieci jest pełno. Eko – akcja dwukrotnie spotkała się zatem z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i chętnych do udziału nie brakowało. Szczegółowych informacji na temat najbliższej edycji organizatorzy udzielają pod numerem telefonu 692 776 677.

Dla najmłodszych mieszkańców gminy Klucze zorganizowano także konkurs plastyczny „Czysta Gmina – czysty świat”. Zadaniem przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Klucze jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej troskę o środowisko oraz sposoby zwalczania zanieczyszczania środowiska. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej www.facebook.com/komitetspolecznypomagamy

Głównym celem konkursu jest podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie nawyków przyczyniających się do dbałości o stan środowiska naturalnego oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Nagrody dla laureatów zostaną wręczone 20 kwietnia podczas podsumowania trzeciej edycji Eko – akcji w Szkole Podstawowej w Kluczach.

Organizatorem Eko – akcji jest Komitet Społeczny „Pomagamy”, a partnerami są Szkoła Podstawowa w Kluczach, Centrum Usług Społecznych w Kluczach, Ochotnicza Straż Pożarna w Kluczach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach. Patronat honorowy sprawuje Wójt Gminy Klucze Norbert Bień.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze