W dniach 10 i 11 kwietnia 2013r. w Urzędzie Miasta i Gminy Olkusz odbędzie się szkolenie dla sprzedawców i właścicieli punktów sprzedaży napojów alkoholowych z terenu Gminy Olkusz. Szkolenie stanowi jeden z elementów działań Gminy w ramach http://www.sps.org.pl/files/Image/obrazki/sprzedawca21.jpgOgólnopolskich Kampanii Edukacyjnych PARPA „Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne” oraz „Wyhamuj w porę” realizowanych systematycznie już od kilku lat.

Podejmowanie działań edukacyjnych skierowanych do sprzedawców napojów alkoholowych ma na celu ograniczanie dostępności napojów alkoholowych i przestrzeganie zakazu sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18 roku życia. W szkoleniach właścicieli punktów sprzedaży napojów alkoholowych uwzględnia się zgodnie z Rekomendacjami Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych nie tylko aspekty prawne, lecz również obszar osobistych motywacji (np. postawy rodzicielskie, mity na temat alkoholu) oraz umiejętności praktyczne (ćwiczenie scen) asertywnego odmawiania sprzedaży alkoholu.

Więcej informacji – Pani Bogusława Lasota Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom tel.32/626 02-08

Szkolenie o godz. 9.00 jedna grupa 10 kwietnia.

O godz. 9.00. i o 12.00 dwie grupy 11 kwietnia.

Źródło: UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze