tato net

„7 sekretów efektywnego ojcostwa” – pod takim hasłem w najbliższy piątek i sobotę przy ul. Rynek 3 odbędą się nowatorskie warsztaty, wzmacniające relacje na linii ojciec – dziecko. Jeśli chcesz stać się dla swojego syna bądź córki prawdziwym bohaterem, to propozycja Tato.Net przygotowana została właśnie dla Ciebie!

Inicjatywa Tato.Net pojawiła się już w różnych zakątkach naszego kraju. Dotarła również do Olkusza. „WarszTaty dla Taty”, to jedno z nowatorskich szkoleń dla ojców, po którym część z mężczyzn stała się dla swoich pociech wzorami do naśladowania. Prowadzone szkolenia i konferencje dla ojców pozwalają nabyć nowe umiejętności przydatne do bycia bardziej efektywnym tatą. Poprzez udział w zajęciach organizatorzy starają się uświadomić mężczyznom, że do roli ojca można i należy się dobrze przygotować. Inspirując i ucząc otwartości, wspierają ojców w budowaniu bliskich relacji w rodzinie. Przywrócić dziecku serce ojca – oto główny cel przyświecający działaniom trenerom i pomysłodawcom.

Z raportu Journal of Marriage and Family wynika, że dzieci z rodzin zaangażowanych ojców mają lepszą samoocenę, są mniej podatne na presję rówieśników, są wrażliwsze, mają bardziej rozwiniętą empatię oraz lepiej radzą sobie w szkole, a gdy dorosną – mają łatwiejszy start również i na rynku pracy. Warsztaty mają na celu rozwijanie umiejętności rodzicielskich oraz odbudowywanie prawidłowych relacji w rodzinach. Program nawiązuje do badań socjologicznych Kena Canfielda zawartych m.in. w książce „Serce ojca”.

Podczas warsztatów dowiesz się jak:
– utrzymywać równowagę na linii życie rodzinne – praca zawodowa,
– rozpoznać silne i słabe strony swojego ojcostwa,
– wykorzystać umiejętności przydatne do wzmocnienia więzi z dzieckiem na każdym etapie jego rozwoju,
– stworzyć i wdrożyć praktyczny plan działania dla taty,
– zobaczyć, jak inni mężczyźni radzą sobie w roli ojca – będziesz miał okazję wymienić doświadczenia w męskim gronie i tworzyć środowisko aktywnych i zaangażowanych ojców, a żona wraz z innymi kobietami przyjrzy się bliżej różnym formom wspierania i odkrywania ojcostwa.

Jak podkreśla organizator najbliższych warsztatów Dariusz Kowal, są jeszcze wolne miejsca. Zajęcia prowadzone będą przez dwa dni – w piątek i sobotę 10-11 kwietnia. Piątkowy wieczór (18:00 – 21:00) jest zarezerwowany na sesję zarówno dla ojców, jak i matek. Spotkanie poświęcone będzie wyzwaniom ojcostwa oraz pracy w małych grupach na temat: „Jak żona może pomóc mężowi być lepszym ojcem?”. W sobotę uczestnicy warsztatów spotkają się dużo wcześniej, bo już o 9 rano. Do godz. 18 trwać będzie sesja wyłącznie dla ojców. Zajęcia prowadzić będzie Dariusz Szychta, licencjonowany trener Tato.Net

Każdy uczestnik otrzyma komplet materiałów dydaktycznych. Organizator zapewnia przerwy kawowe oraz ciepły posiłek.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 784 230 802 – Dariusz Kowal, bądź też na stronie internetowej Tato.Net pod adresem: http://www.tato.net/tatonet_en/warsztaty/details/354-7-sekretow-efektywnego-ojcostwa-olkusz. Tam znaleźć można formularz zgłoszeniowy.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze