Powiat

Do tematu utworzenia w olkuskiej lecznicy dodatkowych miejsc dla osób chorych na COVID-19 odniósł się również Zarząd Nowego Szpitala w Olkuszu. Z oświadczenia nadesłanego do naszej redakcji wynika, że nastąpiło to na skutek modyfikacji strategii walki z pandemią w naszym kraju.

W oświadczeniu nadesłanym do naszej redakcji czytamy, iż  we wrześniu bieżącego roku minister zdrowia ogłosił strategię walki z wirusem SARS-cov2. Zgodnie z tą strategią szpitale zostały podzielone na 3 poziomy zabezpieczenia: szpital I, II i III stopnia. Leczeniem pacjentów z COVID-19 miały zająć się szpitale na II i III poziomie. Te szpitale otrzymały od wojewodów lub ministra zdrowia decyzje o utworzeniu odpowiedniej liczby miejsc dla pacjentów ze stwierdzonym COVID-19.

 – Szpital w Olkuszu do 15 października nie znalazł się na liście szpitali, które zostały wyznaczone do leczenia pacjentów z COVID-19. Wraz ze zwiększaniem się liczby zakażeń minister zdrowia modyfikował strategię i poszczególne szpitale otrzymywały decyzje dotyczące utworzenia lub zwiększenia liczby miejsc dla pacjentów z potwierdzonym wynikiem SARS-cov2. W przypadku Olkusza minister zdrowia wydał decyzję 13 października a 15 października dotarła ona do szpitala. Po otrzymaniu decyzji ministra zdrowia, szpital niezwłocznie zorganizował miejsca dla pacjentów z COVID-19. Cały czas deklarowaliśmy otwartość i gotowość do przyjmowania pacjentów z COVID-19 – zapewnia Zarząd Nowego Szpitala w Olkuszu.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o