Przed komisjami konkursowymi w Urzędzie Miasta i Gminy Olkusz stanęli kandydaci do stanowisk kierowniczych w ośmiu placówkach oświatowych w gminie Olkusz. Na każde ze stanowisk zgłosiło się po jednym kandydacie, z czego siedmiu to aktualni szefowie tych placówek.

1. września zmiana nastąpi tylko w Szkole Podstawowej w Osieku, gdzie dyrektorem będzie dotychczasowy nauczyciel w-f oraz religii w tej placówce – Paweł Czarnota. Tak jak do tej pory dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu będzie Ewa Skubis, Szkoły Podstawowej nr 9 – Janusz Cieślik, Szkoły Podstawowej nr 10 – Barbara Piekarz, Szkoły Podstawowej w Kosmolowie – Barbara Adamuszek, natomiast Szkołą Podstawową w Żuradzie przez kolejne lata będzie kierować dotychczasowa dyrektorka – Renata Pogodzik.
Bez niespodzianek przebiegły konkursy na stanowiska kierownicze w przedszkolach. W Przedszkolu nr 7 w Olkuszu dyrektorką będzie nadal Zyta Kaliś, a w Przedszkolu w Zedermanie – Magdalena Kubicka-Trepka.

W komisjach konkursowych zasiedli przedstawiciele jednostki prowadzącej, czyli Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, Kuratorium Oświaty w Krakowie, związków zawodowych, rad rodziców i rad pedagogicznych z każdej placówki.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
redhead
redhead
13 lat temu

[quote name=”still red”]A ja wiem że taki jeden zawiózł takiego drugiego podstępnie w teczce do Warszawy a potem ten drugi stał się pierwszym i jest z tym jednym taką jedną wielką rodziną ta la la :-*[/quote]
Wszyscy wiedzą 😛

still red
still red
13 lat temu

A ja wiem że taki jeden zawiózł takiego drugiego podstępnie w teczce do Warszawy a potem ten drugi stał się pierwszym i jest z tym jednym taką jedną wielką rodziną ta la la :-*

genetyk
genetyk
13 lat temu

O co wam chodzi? Od zarania dziejów swój swego pcha na stołek. Nie potrzeba genetyki i klonowania. Katecheta zawsze będzie promował katechetę w celu wytwarzania małych katecheciątek. Gdyby plan „ojca” katechety się ziścił, mielibyśmy w naszym powiecie jedną wielką wylęgarnię. A potem te katecheciątka kształciły by się w kulniku. I wszystkie byłyby tak mądre i tak zdolne jak ich „ojciec”. Gdyby. Mam jednak nadzieję, że będzie inaczej, że w Olkuszu katecheciątek nie będzie tylko będą normalne dzieciaki, potem absolwenci NORMALNYCH szkół wyższych. Czas pokaże.

mieszczanin
mieszczanin
13 lat temu

chłopie z osieka nie przeszkadzaj władzy w olkuszu ona sie teraz modli 😡

osiecki chłop
osiecki chłop
13 lat temu

… i ja też, i ja też mam pytanie! Czy od chwili wyboru nowego kierownika szkoły w Osieku będzie ona bardziej „sportowa”, czy bardziej „katolicka” i jak to się ma do KONSTYTUCJI RP?! Czy olkuska władza, której zależy (a przynajmniej powinno) na wychowaniu mądrych dzieci nie obawia się, że w szkole w Osieku zamiast gazetek i dekoracji „z okazji” powszechne staną się ołtarzyki, a szkoła będzie monotematyczna tzn że: pozytywizm + E=Mc2 + skok przez kozła + życie płciowe meduzy + rozchodzenie się fal + kubizm + Windows = BOZIA!!!
I mam jeszcze jedno pytanie: Czy olkuska władza to już całkowicie położyła lagę na szkoły w powiecie oddając je w łapy proboszczów? Wiele wskazuje na to, że tak właśnie jest. Czy olkuska władza wie, że matematyka, chemia, fizyka i biologia nie mają nic wspólnego z bogiem, co więcej przeczą jego istnieniu! Zatem, czy olkuska władza, mieszając boga ze szkołą w największych możliwych proporcjach nie chce przypadkiem szkodzić dzieciom robiąc im WODĘ Z MÓZGU?

Wścibski
Wścibski
13 lat temu

Czy Czarnota zostanie kierownikiem szkoły w Osieku dlatego, że jest dobrym wuefistą, czy dlatego, że jest dobrym katechetą?!