Do końca kwietnia mamy czas, aby rozliczyć się z fiskusem. Wypełniając zeznanie podatkowe warto pomyśleć, komu chcemy przekazać 1 procent podatku. Organizacji i osób potrzebujących naszej pomocy jest wiele. Dzieląc się  pieniędzmi, wspieramy w leczeniu i rehabilitacji, pomagamy kontynuować i rozwijać działalność różnorodnych organizacji. Zachęcamy do przekazania 1 procenta osobom i organizacjom z Olkusza i powiatu olkuskiego.
Nie bądźmy obojętni na los potrzebujących! To bardzo proste – wystarczy tylko zdecydować, na jaki cel chcemy przekazać nasze pieniądze.

Trzy kroki jak przekazać 1 procent:
1. Wybrać organizację pożytku publicznego (OPP), którą chcemy wspomóc .
2. Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38) – w rubrykach „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP” wpisujemy nazwę i numer Krajowego Rejestru Sądowego wybranej przez nas organizacji. Wpisujemy też kwotę 1 procenta podatku, którą w naszym imieniu na konto wybranej organizacji przekaże Urząd Skarbowy.
3. Złożyć zeznanie podatkowe i zapłacić podatek.

Twoja pomoc na pewno przyda się chorym dzieciom !
Aleksandra Barańska to siedmioletnia olkuszanka, która urodziła się z przepukliną oponowo – rdzeniową i wodogłowiem. Dziewczynka przeszła od razu po urodzeniu operację, jednak w wyniku choroby doszło do porażenia kończyn dolnych i pęcherza. Ola jest ogromna pociechą dla swoich bliskich, ale nie stać ich na pełne pokrycie  kosztów leczenia i rehabilitacji.A to dla dziewczynki jedyny ratunek, aby mogła chodzić.
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”
KRS 0000037904
w rubryce cel szczegółowy: Aleksandra Barańska 4537

Kacper Sawczyński urodził się z rozszczepem kręgosłupa. Aby było mu łatwiej żyć, niezbędny jest sprzęt ortopedyczny ułatwiający chodzenie. Do tego dochodzi stałe leczenie i rehabilitacja.
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”
KRS 0000037904
w rubryce cel szczegółowy: Kacper Sawczyński 1897

Grzegorz Wadowski cierpi na przewlekłą chorobę neurologiczną. Ma 18 lat i mieszka w Kluczach. Nie chodzi samodzielnie, porusza się na wózku. Rehabilitacja przynosi postępy, ale jej koszty są ogromne. Chłopiec potrzebuje regularnych zabiegów rehabilitacyjnych, psychologicznych i logopedycznych.
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”
KRS 0000037904
w rubryce cel szczegółowy: Wadowski Grzegorz 371

Krzyś Cieśla to radosny dziesięciolatek. Cierpi na bardzo rzadkie schorzenie, którym jest artrogrypoza, czyli wrodzona sztywność stawów. Aby Krzyś mógł się poruszać samodzielnie, konieczna jest ciągła rehabilitacja i specjalistyczny sprzęt ortopedyczny, a konkretnie ortezy obu nóg. Ze względu na to, że chłopczyk rośnie, ortezy trzeba co pewien czas zmieniać.
Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
Nr KRS 0000050135
w rubryce cel szczegółowy:
Cieśla

Szymon Gładys
Ten sympatyczny dwulatek urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Po operacji ratującej jego życie, okazało się, że chłopczyk nie może poruszać nóżkami. Lekarze dają szansę na to, że maluch stanie kiedyś na własnych nogach, ale potrzebna będzie długa rehabilitacja. Szymonek cały czas wymaga ciągłej diagnostyki i kontrolnych konsultacji neurochirurgicznych, ortopedycznych, urologicznych oraz długotrwałej rehabilitacji.
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”
KRS 0000037904
w rubryce cel szczegółowy: Paweł Szymon Gładys 9756

Piotr Kitliński cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Mimo, iż nie chodzi i nie mówi, jest pogodnym i radosnym chłopcem. Bardzo lubi słuchać muzyki. Częste infekcje uniemożliwiają mu kontynuowanie rehabilitacji w ośrodku, dlatego konieczna jest systematyczna i specjalistyczna rehabilitacja  w domu. Środki finansowe potrzebne są na rehabilitację i specjalistyczny sprzęt ortopedyczny.
Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko”
KRS 0000174486
w rubryce cel szczegółowy: Pitr Kitliński leczenie

Na naszym terenie działają organizacje na co dzień pomagające wielu osobom. Jeśli chcą Państwo je wspomóc, wystarczy w odpowiednie rubryce zeznania podatkowego wpisać nazwę i nr KRS.
W tym roku 1 procent można przekazać następującym organizacjom:

STOWARZYSZENIE OTWARTYCH SERC AKTYWNYCH KOBIET (S.O.S.) W OLKUSZU

Stowarzyszenie działa na rzecz osób niepełnosprawnych. Pomaga im aktywnie uczestniczyć w życiu społeczności, promuje ich osiągnięcia, pomaga w znalezieniu pracy. Od prawie dziewięciu lat prowadzi również Warsztaty Terapii Zajęciowej, gdzie w kilku pracowniach niepełnosprawni zdobywają nowe umiejętności.
Stowarzyszenie Otwartych Serc Aktywnych Kobiet (S.O.S.)
KRS 0000016137


OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W OLKUSZU

Jednostka należy do krajowego systemu ratownictwa technicznego i drogowego. Ochotnicy zajmuą się również zabezpieczaniem szlaków komunikacyjnych i uczestniczą w akcjach poszukiwawczych i porządkowych. Strażacy organizują też konkursy i turnieje tematyczne dla uczniów.
Ochotnicza Straż Pożarna w Olkuszu
KRS 0000037823


POWIATOWE ZRZESZENIE LUDOWE ZESPOŁY SPORTOWE W OLKUSZU

Do Zrzeszenia należą kluby sportowe z powiatu olkuskiego. Organizacja stara się działać na terenie całego powiatu. Pieniądze uzyskiwane z 1-procentowych odpisów są przeznaczane na działalność Ludowych Zespołów Sportowych, w tym głównie na organizację i udział w zawodach sportowych z dyscyplin takich jak: siatkówka, lekkoatletyka, szachy, piłka nożna, tenis stołowy. Część środków jest też przeznaczona na zakup sprzętu sportowego.
Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Olkuszu
KRS: 0000075550
w rubryce cel szczegółowy można wpisać nazwę konkretnego klubu LZS

STOWARZYSZENIE DOBROCZYNNE „RES SACRA MISER” W OLKUSZU
Stowarzyszenie działa od prawie 9 lat. Jego członkowie prowadzą świetlicę opiekuńczo-wychowawczą, wydają żywność potrzebującym, prowadzą Centrum Wolontariatu, pomagają rodzinom z niepełnosprawnymi dziećmi. Działają tam, gdzie są potrzebni. W ubiegłym roku „Res Sacra Miser”  zorganizowało akcję pomocy powodzianom w Szczurowej.
Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu
KRS 0000171499

OLKUSKIE STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT
KRS 0000310631


STOWARZYSZENIE NA RZECZ OŚWIATY, KULTURY I POMOCY SPOŁECZNEJ „WSZYSCY DLA WSZYSTKICH”

Stowarzyszenie zajmuje się wpieraniem rozwoju nauki i wychowania, upowszechnianiem kultury, propagowaniem czynnego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz integrowaniem osób niepełnosprawnych i młodzieży z różnych środowisk. Prowadzi również osiedlowy Klub „Przyjaźń”, gdzie wolny czas spędzają dzieci i dorośli. 

Stowarzyszenie Na Rzecz Oświaty, Kultury i Pomocy Społecznej „WSZYSCY DLA WSZYSTKICH”

KRS 0000219768

STOWARZYSZENIE „ZIEMIA KLUCZEWSKA” W KLUCZACH
KRS 0000056335

CHRZEŚCIJAŃSKIE STOWARZYSZENIE DOBROCZYNNE
Główna siedziba Stowarzyszenia mieści się w Kluczach. Tu też działa schronisko dla osób bezdomnych oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Oddziały terenowe istnieją na terenie całej Polski. Stowarzyszenie angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne, wspiera ubogich, bezdomnych i bezrobotnych.
CHRZEŚCIJAŃSKIE STOWARZYSZENIE DOBROCZYNNE
KRS 0000087073


STOWARZYSZENIE NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO „KLUCZ”

Stowarzyszenie działa głównie w sferze pomocy społecznej, przeciwdziała ubóstwu, patologiom i wykluczeniu społecznemu, prowadzi szeroko rozumianą profilaktykę środowiskową. Od sześciu lat prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy w Kolbarku dla osób przewlekle psychicznie chorych oraz niepełnosprawnych intelektualnie. W 2009 roku wraz z Chrześcijańskim Stowarzyszeniem Dobroczynnym założyło Spółdzielnię Socjalną „OPOKA”, która coraz prężniej działa w branży szkoleniowej i gastronomicznej.
Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno – Gospodarczego „KLUCZ”
KRS 0000160271

POLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z UPOŚLEDZENIEM UMYSŁOWYM KOŁO W WOLBROMIU
Koło w Wolbromiu działa w kierunku integracji osób niepełnosprawnych z miejscową społecznością oraz pomaga w rozwiązywaniu problemów rodziców dzieci niepełnosprawnych. W tym celu z dużym wsparciem samorządu lokalnego prowadzi Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej.
Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Z Upośledzeniem Umyslowym Koło w Wolbromiu
KRS 0000323834

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ IMBRAMOWIC „DŁUBNIA U ŹRÓDEŁ”
Stowarzyszenia działa na rzecz wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich i podnoszenia jakości życia mieszkańców wsi. To przede wszystkim aktywizacja społeczno-gospodarcza mieszkańców wsi, ochrona przyrody i dziedzictwa kulturowego wsi, promocja zdrowia i zdrowego stylu życia oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.
Stowarzyszenie Przyjaciół Imbramowic „Dłubnia u źródeł”
KRS 0000265998

MAŁOPOLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ WALKI Z GRUŹLICĄ, MYKOBAKTERIOZĄ I CHOROBAMI PŁUC – NIKIFOR
Głównym celem jest wspieranie działalności na rzecz walki z gruźlicą, mykobakteriozą i chorobami płuc poprzez profilaktykę i wsparcie dla osób chorych oraz znajdujących się w obszarach podwyższonego ryzyka zachorowania.
Małopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Gruźlicą, Mykobakteriozą i Chorobami Płuc NIKIFOR
KRS: 0000332723

ZWIĄZEK HARCERSTWA POLSKIEGO HUFIEC OLKUSZ
KRS 0000273492
cel szczegółowy: ZHP HUFIEC OLKUSZ (Urząd Skarbowy przekazuje kwotę 1% na konto Chorągwi Krakowskiej ZHP, a Chorągiew przesyła  ją dalej do HUFCA OLKUSZ i jego jednostek).

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Major szeregowy
Major szeregowy
12 lat temu

[quote name=”Jan Nowak”]1 % Podatku
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP
http://www.strzelec.olkusz.pl
http://www.bukowno.pl
http://www.osp.olkusz.net[/quote%5D

Och, widzę że w dobie rozbrojenia „olkuskie pisowskie bojówki” potrzebują więcej kasy na broń. Czyżby szykowały się do wojny? A tyle było gadania że to jest pasja i społecznie, a tu jak zwykle o kasiorkę chodzi 😆

GRZEGORZ
GRZEGORZ
12 lat temu

1 % Podatku
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP
http://www.strzelec.olkusz.pl
http://www.bukowno.pl
http://www.osp.olkusz.net

podatnik
podatnik
13 lat temu

potrzebne informacje,wszystko w jednym miejscu, dziękuję PO