dudziński krzysztof

Właśnie mija pierwszych sto dni urzędowania nowego wójta Bolesławia, Krzysztofa Dudzińskiego. Co udało mu się w tym czasie zrobić? Jak przyznaje sam zainteresowany, okres ten był dla niego bardzo intensywny.

Tak jak każdy z nowych włodarzy, także nowy wójt Bolesławia musiał bardzo szybko zapoznać się z funkcjonowaniem urzędu, na czele którego stanął. Jedną z jego pierwszych decyzji personalnych było powołanie na stanowisko zastępcy wójta, Krystyny Kowalewskiej. Trzeba było także zweryfikować budżet na 2015 rok.    

Remonty i budowa nowej infrastruktury to główne zadnia przed jakimi staje samorząd. Aktualnie prowadzone są prace remontowe w remizie OSP w Podlipiu, rozpoczęto naprawy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Laskach. Wyremontowano też zniszczone wiaty przystankowe.

 – Obejmując urząd wójta, zastałem w złym stanie kilka jednostek oświatowych oraz remiz strażackich. Również drogi gminne, a szczególnie ich czystość pozostawiały wiele do życzenia. Mając świadomość ograniczonego budżetu podjąłem decyzję o podpisaniu umowy o współpracy z Zakładem Karnym. Już od lutego skazani zaczęli remontować strażnicę w Podlipiu oraz Pomieszczenia Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Laskach. Skazani będą świadczyć pracę również w budynku Urzędu Gminy oraz w pozostałych placówkach oświatowych – mówi Krzysztof Dudziński.

Nowe władze Bolesławia planują szereg inwestycji. W związku z tym zawarto już umowy na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej  budowy zatok autobusowych, placu zabaw dla dzieci przy boisku sportowym w Laskach, zagospodarowanie placu rekreacyjnego w Kolonii przy ul. Cegielskiej, oraz adaptacji pomieszczeń szkolnych na cele Klubu Dziecięcego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Laskach. Złożono także wniosek do Urzędu Marszałkowskiego na dofinansowanie dróg do pól  – ul. Różanej w Bolesławiu i odcinka drogi w Podlipiu.

Ponadto, nowy wójt przymierza się do opracowania nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla miejscowości Bolesław, Hutki, Laski oraz Kolonia. Radzie Gminy Bolesław zostanie także przedłożony projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru „Roznosy” oraz Krzykawy.

Podobnie jak władze gminy Klucze, włodarze z Bolesławia stawiają na ekologię. Wójt podpisał deklarację przystąpienia do projektu wdrażania programu ochrony powietrza. Zawarto także umowę na wykonanie aktualizacji planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe Gminy Bolesław. Podjęto także decyzję w sprawie otwarcie schroniska dla zwierząt oraz podpisania umowy na wyłapywanie bezdomnych zwierząt z terenu gminy.

Tak przedstawia się 100 dni rządów Krzysztofa Dudzińskiego. W oczekiwaniu na podsumowanie działań pozostałych włodarzy zachęcamy czytelników do dyskusji.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
K
K
6 lat temu

[quote name=”chmielna”][quote name=”K”][quote name=”wysypisko”]Jak śmierdziało z wysypiska, tak śmierdzi nadal. Wójt ani słowem nawet się nie zająknął na ten temat. A szkoda, bo w kampanii wyborczej mówił, że to jeden z największych problemów Bolesławia. Mamy już tego naprawdę dość, że nie da się u nas nawet uchylić okna. Tak się nie da żyć. Boję się, że kolejnemu wójtowi pieniądze z wysypiska już nie śmierdzą.[/quote]
Już nie śmierdzi, czyli poradziła sobie[/quote] Śmierdzi, śmierdzi…[/quote]

I przestało śmierdzieć

Teresa wyborca
Teresa wyborca
6 lat temu

Spodziewałam się więcej ….zaskoczona BRAKIEM działania Pana , SYMPATYCZNA twrarz i nic ponad to.ŻYCZĘ jednak sukcesów a sobie kanalizacji !

chmielna
chmielna
7 lat temu

[quote name=”K”][quote name=”wysypisko”]Jak śmierdziało z wysypiska, tak śmierdzi nadal. Wójt ani słowem nawet się nie zająknął na ten temat. A szkoda, bo w kampanii wyborczej mówił, że to jeden z największych problemów Bolesławia. Mamy już tego naprawdę dość, że nie da się u nas nawet uchylić okna. Tak się nie da żyć. Boję się, że kolejnemu wójtowi pieniądze z wysypiska już nie śmierdzą.[/quote]
Już nie śmierdzi, czyli poradziła sobie[/quote] Śmierdzi, śmierdzi…

K
K
7 lat temu

[quote name=”wysypisko”]Jak śmierdziało z wysypiska, tak śmierdzi nadal. Wójt ani słowem nawet się nie zająknął na ten temat. A szkoda, bo w kampanii wyborczej mówił, że to jeden z największych problemów Bolesławia. Mamy już tego naprawdę dość, że nie da się u nas nawet uchylić okna. Tak się nie da żyć. Boję się, że kolejnemu wójtowi pieniądze z wysypiska już nie śmierdzą.[/quote]
Już nie śmierdzi, czyli poradziła sobie

do vh
do vh
8 lat temu

[quote name=”vh”]umowa z zakładem karnym to ciekawe posunięcie.za to spory plus u mnie[/quote]
Najlepsze posunięcie i spory plus,miałby wójt w Bolesławiu gdyby podpisał umowe z Kancelarią Prawniczą-Doradztwo Gospodarcze”’pełny komfort”’ coś na wzór wójta u.g.klucze (rejestr umów w styczniu) prawie darmo+VAT

vh
vh
8 lat temu

umowa z zakładem karnym to ciekawe posunięcie.za to spory plus u mnie

spoko
spoko
8 lat temu

Spokojnie , wysypisko, nie wszystko naraz. Takie sprawy trwają kilka lat. Na koniec kadencji będzie jak znalazł.

wysypisko
wysypisko
8 lat temu

Jak śmierdziało z wysypiska, tak śmierdzi nadal. Wójt ani słowem nawet się nie zająknął na ten temat. A szkoda, bo w kampanii wyborczej mówił, że to jeden z największych problemów Bolesławia. Mamy już tego naprawdę dość, że nie da się u nas nawet uchylić okna. Tak się nie da żyć. Boję się, że kolejnemu wójtowi pieniądze z wysypiska już nie śmierdzą.