Boisko LKS Strumyk w Zarzeczu było miejscem ćwiczeń strażackich, połączonych z pokazem sprzętu gaśniczego, zorganizowanych przez burmistrza Jana Łaksę. Przed licznie zgromadzoną publicznością swoje strażackie umiejętności zademonstrowali druhowie z jednostek OSP gminy Wolbrom, z: Chełmu, Chrząstowic, Dłużca, Domaniewic, Gołaczew, Kąpiel Wielkich, Łobzowa, Poręby Dzierżnej, Strzegowej, Sulisławic, Wierzchowiska, Załęża, Zarzecza, Zasępca oraz Miechówki i Jeżówki. Nadzorowaniem przebiegu pokazów sprawnościowych zajęli się ratownicy z JRG PSP Wolbrom, na czele z Ireneuszem Wolnym.
Ćwiczenia zaprezentowane przez strażaków dały wiele radości widzom. Szczególnie wesoło było podczas ćwiczeń w rozwijaniu linii gaśniczej z użyciem pompy – i jak to bywa, sztuka ta jednym udawała się lepiej, drugim nieco gorzej.

Wiele emocji wzbudził konkurs w przeciąganiu węża gaśniczego. Do konkursu stanęło 14 drużyn, które  systemem pucharowym walczyły o nagrodę burmistrza. Tym razem była nią… zgrzewka piwa. Po zaciętych pojedynkach do finału zakwalifikowały się drużyny Sulisławic i Dłużca. Zawzięty bój siłowy wygrały Sulisławice. Do walki zagrzewała druhów Orkiestra Dęta OSP z Zarzecza.
Za uczestnictwo w ćwiczeniach każda z drużyn została uhonorowana dyplomem. Podczas spotkania strażacy przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na rehabilitację kolegi – rannego w akcji druha z OSP Gołaczewy.

Źródło: www.wolbrom.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze