sm_herb_fotm

Od najbliższego poniedziałku miejscy strażnicy rozpoczną kontrole poszczególnych dzielnic miasta. Będą sprawdzać m. in. czystość, oznakowanie ulic i posesji oraz sposób wyprowadzania psów. W pierwszej kolejności patrole pojawią się na osiedlach Słowiki i Skalskie.

Strażnicy przypominają, że właściciele zabudowanych nieruchomości mają obowiązek umieszczania w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczek z numerem porządkowym. Za niedopełnienie tego obowiązku właścicielowi lub administratorowi obiektu grozi nagana lub grzywna, do 250 złotych. – Pracownicy pogotowia ratunkowego i straży pożarnej często skarżą się na brak oznakowania posesji. Trudności z dotarciem karetki pogotowia do chorego albo straży pożarnej do pożaru mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Doprowadzić mogą do utraty zdrowia, a nawet życia poszkodowanych. Dla służb ratunkowych liczy się każda sekunda, tymczasem sporo czasu traci się na szukanie danego adresu – wyjaśnia komendant olkuskiej Straży Miejskiej Waldemar Choczaj.

Przegląd pierwszych osiedli zaplanowano w dniach od 12 do 15 marca. W kolejnych tygodniach patrole będą pojawiać się w pozostałych częściach miasta. – Przeglądy osiedli to konsekwencja naszych ustaleń z jesieni ubiegłego roku. Mamy nowy regulamin organizacyjny, zgodnie z którym powstała w naszej formacji sekcja dzielnicowych. Olkusz podzielono na trzy rejony, nad którymi opiekę sprawuje trzech strażników. Jest nas za mało, by w jednym czasie skontrolować całe miasto, dlatego w danym tygodniu będziemy skupiać się na konkretnej części Olkusza. Po pierwszym przeglądzie będziemy wiedzieć, czy kilka dni wystarczy na sprawdzenie dwóch osiedli. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, następna kontrola rozpocznie się 26 marca. Nie mamy jeszcze ustalonego dokładnego harmonogramu – mówi komendant Choczaj.

Sekcja dzielnicowych:
I rejon – osiedla: Śródmieście, Glinianki, Słowiki, Skalskie – mł. insp. Przemysław Kocjan

II rejon – osiedla: Centrum, Pakuska, Wschód – insp. Bartłomiej Mędrek

III rejon – obejmujący osiedla: Czarna Góra, Pomorzany, Młodych – insp. Arkadiusz Dudek.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
MM
MM
9 lat temu

[quote name=”biedny”]Rozwiazać straż miejską!!! Oni nic nie robią. NIe widzieli nawet samochodów prakujacych na zakazie kilkanaście metrów pred ich oknami!! Komu oni sa potrzebni[/quote]

haha pred prakujacych !!! biedny to jesteś ale w wysławianiu się 😆 😆 😆

smerfik
smerfik
9 lat temu

ja też jestem za tym aby oni karali tych, którzy tak śmiecą…!! brawo za taką akcję!!

MM
MM
9 lat temu

jestem za porzadkiem i czystoscia i oby takich akcji bylo najwiecej, trzeba po prostu karac i karac za brud inaczej ludzie sie nie naucza !!!

miejscowy
miejscowy
9 lat temu

Panowie ze Straży Miejskiej są odważni zatrzymując na ulicy Sławkowskiej 20 latka ,który wysadza pod pizzerią kolegów.Odwracają głowę kiedy pani z urzędu miasta jedzie od rynku pod prąd do ulicy Mickiewicza.Młody się nie postawi takiej”władzy”.

bob
bob
9 lat temu

rozwiązać tą śmieszną straż miejską!!

zwolennik
zwolennik
9 lat temu

na początek niech skontrolują parkowanie na ul. Krakowskiej ( mam nadzieję że rozumieją znaki drogowe – choć po ich pracy to mam wątpliwość) – może w końcu udowodnią swą przydatność

flaszka
flaszka
9 lat temu

Między Starostwem,Panie Starosto,a torami kolejowymi,jest największy śmietnik miasta.Spieszmy się go oglądać bo wiosną trawą zarasta.

biedny
biedny
9 lat temu

Rozwiazać straż miejską!!! Oni nic nie robią. NIe widzieli nawet samochodów prakujacych na zakazie kilkanaście metrów pred ich oknami!! Komu oni sa potrzebni

wsiowy
wsiowy
9 lat temu

a może by tak straznicy skontrolowali równiez podwórka wielkopańskich mieszkańców zwłaszcza te ze sławojkami i obórkami,

wow
wow
9 lat temu

[quote name=”wow”]powołać do tych nierobów dwóch robotników i jednego chłopa zapomniałem o ormowcach

wow
wow
9 lat temu

powołać do tych nierobów dwóch robotników i jednego chłopa

Fazi
Fazi
9 lat temu

Najwyższy czas rozgonic tą bandę nierobów. Szkoda czasu na dyskusje o straży miejskiej – jest całkowicie zbędna i tyle.

a
a
9 lat temu

jak zwykle dużo szumu!
Strażnik powinien swoje obowiązki realizować codziennie a nie akcyjnie.

Czyścioszek
Czyścioszek
9 lat temu

Tak brudnego i zaniedbanego miasta jak Olkusz próżno szukać w Polsce. Piszę to z przykrością jako rodowity olkuszanin, zżyty ze swym miastem, tutaj kształcący się przez szereg lat i szczerze kochający swoją małą ojczyznę. Co się stało z Olkuszem, który jeszcze w połowie lat 90- tych, za „burmistrzowania” Andrzeja Ryszki odierał nagrody za najbardziej proekologiczną gminę byłego wjewództwa katowickiego? Dzisiaj symbolem tego zapyziałego miasteczka są dla mnie- niestety- zniszczone przystanki przy ogólniaku, śmieci porozrzucane wokół koszy, koszmarne graffiti na ścianach bloków i sterczące kikuty koszy na śmieci, które dawno zardzewiałe. Aha, jeszcze jedno- plaitkowe butelki wzdłuż linii kolejowej…

aneczka
aneczka
9 lat temu

Plany godne pochwały… Oby przyniosły rezultaty. Powodzenia Panowie Strażnicy!, olkuszanie czekają na wymierne wyniki.

osiedlowy burek
osiedlowy burek
9 lat temu

wioooosna nadchodzi !!!

Miastowy
Miastowy
9 lat temu

Niesamowite, nieprawdopodobne, niezwykłe, STRAŻNICY rozpoczną sprawdzanie czystości miasta???!!! A co robili do tej pory? Pytam się? Co robiła władza Olkusza do tej pory? Olkusz od lat zarasta brudem jak dziad przed kościołem, teraz ani acze, ani już nawet cilit nie pomoże.

A kto zmieni wypracowaną i utrwaloną przez lata mentalność strażników? Będą sprawdzać psie kupy? Ha, ha, ha, pewnie z dezodorantem przy nosie i w białych rękawiczkach!

To wszystko to bajki w które już nawet sam Przegląd nie wierzy. Trzeba zmienić burmistrza, trzeba zmienić władzę na taką, która kocha Olkusz, a nie widzi tylko oświetlone chmurki na niebie. Smutna to, ale prawda, Olkusz nie ma gospodarzy, a ten artykuł to tylko PIC na WODĘ FOTOMOMONTAŻ!!! Który nic nie zmieni.

Weźmy się za sprzątanie i odbudowywanie upadłego Olkusza, ale już nie z tą władzą… szkoda słów!