Powiat

Z inicjatywy Wojewody małopolskiego Łukasza Kmity Starosta olkuski Bogumił Sobczyk  utworzył powiatowy magazyn pomocy (PMP). Magazyn zlokalizowany jest na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu w budynku magazynu technicznego oraz w namiotach zlokalizowanych na placu tut. Komendy.

Do magazynu, który działa w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 18.00.przywożone są dary dla Ukrainy – zarówno te gromadzone na poziomie gmin, jak i te zbierane przez organizacje, czy po prostu zbiórki indywidualne.

Odbywa się tam przyjmowanie produktów, segregacja i kategoryzacja produktów (według listy produktów, które powinny być przekazywane), pakowanie produktów na palety, a także podział zebranych rzeczy na te przeznaczone dla Ukraińców przebywających na terenie Polski, jak i te, które będą przewożone na Ukrainę. Za obsługę magazynu odpowiadają pracownicy zatrudnieni przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu, wolontariusze oraz strażacy z tut. Komendy, na których spoczywa również zadanie dystrybucji produktów.

To strażacy organizują transport darów do składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, ewentualnie do organizacji pomocowych. Również PSP na bieżąco zgłasza gromadzone produkty do bazy RARS. Do transportu wykorzystywane są m.in. środki transportu Państwowej Straży Pożarnej oraz te, które Małopolanie już zaczęli zgłaszać na adres: transport.ukraina@muw.pl.

Od początku działalności magazynu przekazano łącznie 135 palet.

Komendant Powiatowy PSP w Olkuszu


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze