Olkusz

W minioną sobotę LKS „Kłos” i Powiatowe Zrzeszenie LZS zorganizowały event przy wsparciu Res Sacra Miser, MOSiR Olkusz i Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Event, którego celem było pozyskanie środków finansowych na rzecz osób z dysfunkcjami zakończył się pełnym sukcesem finansowym i organizacyjnym. Kwoty finansowe jakie udało się zebrać w ciągu całego eventu przeszły najśmielsze oczekiwania osób zainteresowanych.

Najpierw od godziny 10 do 14 z inicjatywy KPP w Olkuszu rozegrano Turniej Piłki Nożnej służb mundurowych, który po wyrównanym i zaciętym meczu wygrała drużyna KPP z Krakowa pokonując KPP w Olkuszu 3:2.

Ta część eventu była przeznaczona na zbiórkę na rehabilitację Nikodema Woźniaka. W zbiórce na obiekcie zebrano ponad 8300pln z czego największy udział miała Państwowa Straż Pożarna w Olkuszu, która w swoich strukturach przeprowadziła już wcześniej zbiórkę i zebrała ponad 4tys zł.

Prowadzono także zbiórkę internetową i do zakończenia turnieju na koncie Nikodema Było już 30tys PLN.

Od godziny 15 do 19 ruszyła druga część eventu którego beneficjentem było Stowarzyszenie Res Sacra Miser. Ta część została dość znacznie urozmaicona o część gastronomiczną (kiełbaski z rożna, napoje, wata cukrowa), które ufundowała i obsługiwała firma Marlibo. Były także dmuchańce dla dzieci.

Regulamin eventu przewidywał do pokonania 2 trasy; małą (400m bieżnia) i dużą (1000m). Za pokonanie każdej pętli sponsor Marlibo Medica naliczał uzgodnioną kwotę. Na konto RSM przekazano kwotę wynikającą z ilości uczestników a było ich 1349. Tak więc przy zamknięciu eventu okazało się, że konto beneficjenta wzbogaci się o około 30 tys.

Taka ilość uczestników to olbrzymi sukces finansowy i niespotykany odzew mieszkańców Olkusza dla tego typu inicjatywy.

Trudno było by odnieść sukces finansowy gdyby nie szedł on z bardzo dobrą organizacją. Od samego początku tj od godzin porannych nad sprawnym przebiegiem eventu czuwali głownie organizatorzy Janusz Mentlewicz (prezes LKS Kłos), Jacek Czekaj (Marlibo Medica) oraz Jacek Bujas (dyrektor MOSiR) .

Imprezę urozmaiciła pokazem szkoła Tańca „Wena” oraz pokaz wicemistrzyni świata w modelarstwie Kingi Maj – Kopciuch zawodniczki LKSu Kłos.

Stowarzyszenie RSM na czela z Panią Prezes Zarządu Anną Delą i wieloma rodzicami w swoim namiocie serwowali wypieki własnej produkcji.

W tłumie uczestników można było dostrzec wielu samorządowców wraz z rodzinami, między innymi zastepcę burmistrza Marcina Wierciocha, wiceprzewodniczącego rady Henryka Gamrata, radnego Wojciecha Panka.

Jako głownie organizatorzy LKS Kłos i Powiatowe Zrzeszenie LZS oraz współorganizatorzy RSM, MOSiR, KPP Olkusz, dziękujemy mieszkańcom Olkusza aktywnie i licznie przybyłym na ten event co w sposób znaczący wsparło środowisko dzieci z dysfunkcjami.

Zapraszamy za rok na 3 Event z nadzieją, że będzie jeszcze ciekawszy i bardziej udany.

LKS Kłos

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
6 miesięcy temu

EVENT! W POLSCE MIESZKAMY!!!