Olkusz

Ach, co to był za wieczór! Oby częściej takie premiery będące ucztą dla duszy. 12 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu codzienność rozświetliła nam Wielka Gala Muzyki Rozrywkowej z udziałem najjaśniej błyszczących gwiazd polskiej sceny: Grażyny Brodzińskiej, Anny Sokołowskiej, Jacka Wójcickiego i Darka Kordka oraz Orkiestry Arte Symfoniko złożonej ze znakomitych instrumentalistów pod kierownictwem Mieczysława Smydy.

Scenariusz i reżyseria redaktor Łukasz Lech, który z właściwym sobie polotem i humorem prowadził widowisko, nie żałując dowcipów i anegdot.

Orkiestra brzmiała fantastycznie, a w sekcji smyczków, uwaga, uwaga… nasz dyrektor Michał Mączka pięknie grający na altówce!

Kiedyś pisałam „muzyczna podróż przez dziesięciolecia”; teraz też mogłabym tak napisać, ale od razu zaznaczam, to była podróż Rolls-Roycem. Szyk, elegancja i lekkość.

Nazwiska artystów mówią same za siebie; w mistrzowskim wykonaniu wysłuchaliśmy najpiękniejszych, znanych wszystkim utworów polskich i zagranicznych. Była operetka i muzyka filmowa i ognisty karnawał… Tańce par widzów na scenie i wspólne śpiewanie. Owacje i rzęsiste oklaski, od których aż piekły ręce.

Reszta wieczoru też zapowiadała się nieźle, bowiem wszyscy obiecaliśmy, że „czerwone wino będziemy sączyć aż po brzask”.

To, że impreza była udana, można poznać po twarzach ludzi opuszczających widownię. Jeśli tak jak dziś są odprężone i roześmiane, to znaczy, że sukces był pełen.

MOK Olkusz


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze