Wolbrom

Hasło przewodnie XXXI Forum Ekonomicznego w Karpaczu brzmiało „Europa w obliczu nowych wyzwań”. Wolbromska firma ES System K, jako partner technologiczny firmy Żabka uczestniczyła w wydarzeniu, prezentując swoje najnowsze osiągnięcia w branży chłodniczej, a Prezes Zarządu ES SYSTEM K Andrzej Konsor podczas spotkania prasowego opowiadał o stosowanych przez firmę innowacjach, które sprawiają, że branża handlowa może działać w coraz bardziej zrównoważony i odpowiedzialny sposób.

Wobec szeroko pojętego kryzysu energetycznego i ekonomicznego, jaki dotyka obecnie Polskę i cały świat, większe i mniejsze firmy stają przed poważnymi wyzwaniami, w jaki sposób poradzić sobie z wieloma, często niezależnymi od siebie trudnościami. Ogromną rolę w utrzymaniu się na rynku, a nawet – wbrew przeciwnościom – systematycznym rozwoju ma elastyczne, innowacyjne podejście do rozwiązywania problemów oraz poszukiwanie wciąż nowych rozwiązań. Dodatkowym zadaniem jest dostosowanie nowoczesnej produkcji do ważnych wyzwań współczesnego świata – konieczności oszczędzania energii oraz stosowanie rozwiązań proekologicznych.

W prasie branżowej ukazało się kilka tekstów wspominających o bardzo ciekawym wystąpieniu podczas polskiego „Davos” przedstawicieli sieci handlowej Żabka, która we współpracy z ES System K z Wolbromia przygotowała nowe rozwiązania, dzięki którym zostanie zredukowana emisja gazów cieplarnianych o ponad 1,3 tys. ton CO2, a także zmniejszy się zużycie energii elektrycznej o prawie 261 MWh. Jak informowano podczas wystąpienia w Karpaczu – w Poznaniu powstała ostatnio Żabka Eko Smart, czyli pierwsza w Polsce placówka, w której połączono kwestie związane z ekologią z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, usprawniającymi pracę handlowców.

– Współpraca ES SYSTEM K oraz sieci Żabka to przykład synergii dwóch firm o zbliżonej strategii biznesowej opartej na zrównoważonym rozwoju, odpowiedzialności i ESG (ang. Environmental, Social and Corporate Governance – czyli czynników dotykających obszarów związanych z ochroną środowiska naturalnego, odpowiedzialnością społeczną i ładem korporacyjnym, w oparciu o które tworzone są ratingi i oceny pozafinansowe przedsiębiorstw, państw i innych organizacji – przyp. red.). Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w ekologicznym przedsięwzięciu, jakim jest Eko Smart sklep w Poznaniu. Zaimplementowaliśmy tu najlepsze rozwiązania, jakie sprawdziły się w poprzednich lokalizacjach, gdzie liderem oszczędności okazała się szafa na mrożonki Primus – informuje prezes Zarządy ES System K Andrzej Konsor, określany jako inżynier o humanistycznej duszy, pasjonat nowych technologii, a prywatnie posiadacz ekologicznego gospodarstwa rolnego. – Dzięki zastosowaniu naszych drzwi kompozytowych – Energy Saving Doors oraz optymalizacji pracy urządzenia osiągnęliśmy rezultaty znacznie przekraczające dotychczasowe próby redukcji zużycia energii. Tym razem nasze urządzenia wzbogaciliśmy także o zaawansowane rozwiązania AI. System Smart Shop Control to narzędzie, dzięki któremu franczyzobiorcy i obsługa sklepu mogą zdalnie i o każdej porze monitorować i decydować o parametrach pracy urządzeń, aby osiągnąć kolejne oszczędności w bilansie energetycznym. Nowością jest także w pełni naturalna izolacja wykonana z konopi siewnych, która jest obiecującą alternatywą dla powszechnie stosowanej pianki poliuretanowej. Tworząc jeden zespół staramy się poprzez innowacyjne rozwiązania i sztuczną inteligencję, dotrzymać kroku geniuszowi natury i razem z nią dawać świadectwo naszego humanizmu – wyjaśnia Andrzej Konsor.

Zdając sobie sprawę, że dla bardzo wielu naszych Czytelników światowe nowinki, stosowne w produkcji urządzeń chłodniczych i elementów oświetlenia przez wolbromski ES System K to rozwiązania rodem z krainy marzeń kosmicznych, tym bardziej możemy być dumni, że rodzinna firma z niewielkiego miasteczka Wolbrom, z powodzeniem równa do najlepszych, a nawet ich wyprzedza w światowych rankingach. Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

Korporacyjna gadka z której niewiele się dowiedziałem.