9 grudnia 2019 roku policjanci z olkuskiej drogówki prowadzili działania prewencyjno-kontrolne pod hasłem „Alkohol i Narkotyki”. W tym dniu zadania mundurowych skupiały się przede wszystkim na eliminowaniu z ruchu drogowego tych nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po spożyciu alkoholu.  W takim stanie kierowcy nie potrafią realnie ocenić swojego stanu psychofizycznego.  Prowadząc pojazd,  narażają swoje życie i innych użytkowników drogi.

Nie ma pobłażania dla tych kierowców, co prowadzą  pojazd na podwójnym gazie. Takie zachowanie stanowi, poważne niebezpieczeństwo na drodze.  Policjanci,  dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, prowadzą liczne akcje kontrolne, ale również profilaktyczne. W niedzielne działania zaangażowanych było 17 mundurowych, którzy na drogach powiatu olkuskiego, skontrolowali 1701 kierujących. Dwóch z nich znajdowało się w stanie nietrzeźwości i jeden pod po użyciu alkoholu.  Rekordzista, kierowca mazdy,  miał ponad 2 promile alkoholu i został zatrzymany w Bukownie na ulicy Wodącej.

Przypominamy, że każda ilość wypitego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Jest to szczególnie niebezpieczne dla kierowców. Alkohol pogarsza koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Pamiętaj!

Pijani kierowcy to zagrożenie na drogach!. Jeżeli podejrzewasz, że kierowca jest pijany – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym policję! Źródło: KPP Olkusz

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze