sp1 spotaknie z jaroszem

Tyle się dzieje wokół nas, że chciałoby się chwycić za pióro, pędzel i dorzucić swoje trzy grosze, spojrzeć z innej perspektywy, zwrócić uwagę na to, co jest trudne do zauważenia w pędzącym świecie. Nie wszyscy to potrafią – nie jest to bowiem łatwe. Ale wśród nas są ludzie, którzy oprócz codzienności dostrzegają w swoim życiu piękno, sztukę i potrafią się dzielić tym z innymi…  

 

21 listopada 2012 r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu miało miejsce ważne wydarzenie kulturalne – spotkanie z Łukaszem Jaroszem, uznanym poetą, perkusistą i wokalistą, który w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu uczy języka polskiego. Temu wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac Danuty Kędzierskiej – Juzaszek, nauczycielki świetlicy szkolnej, która ozdabia różnorodne przedmioty techniką doecupagu.

Wydarzenie to odbyło się w sali przygotowanej z artystycznym smakiem. Na spotkanie z twórczością przybyli licznie miłośnicy poezji i sztuki, wśród nich rodzice uczniów, uczniowie, absolwenci oraz koleżanki i kolega z pracy. Wszystkich zebranych przywitała Dyrektor Szkoły, która krótko, ale bardzo ciepło przedstawiła sylwetki nauczycieli, doceniając ich talent oraz pasję.

Łukasz Jarosz przeczytał kilkanaście wierszy ze swojego ostatniego tomiku pt. „Pełna krew’’, wydanego przez renomowane wydawnictwo „Znak”. Ze swobodą, dowcipnie, ale zarazem delikatnie i poważnie poprowadził słuchaczy przez karty swojej wyobraźni przelanej na wiersze. Cytując Jerzego Illlga stwierdzić można że ,,To świetna, wielowymiarowa i prawdziwa poezja mówiąca własnym głosem’’. Usłyszeliśmy wiersze poświęcone żonie, matce, ojcu, córce i przyjaciołom. Poeta zatrzymuje się na najdrobniejszych przejawach rzeczywistości, opisuje zwyczajność, proste czynności śmiało, acz subtelnie.

,,Bohater jego wierszy to ktoś, kto ma swoje miejsce konkretne, z którego czerpie obrazy. Las, równina, jezioro, studnia, rąbanie drew, ogień w piecu, życie blisko zwierząt oswojonych i dzikich, blisko ziemi” – pisze o twórczości naszego poety Wojciech Bonowicz – znany poeta, publicysta, dziennikarz.
Wraz z poetą wszyscy zebrani zatrzymali się i wraz z nim zadumali się światem. Niepowtarzalne chwile! Kiedy rozbłysły jasne światła i wszyscy wrócili do rzeczywistości, nastąpiły podziękowania i miłe pogwarki, a artystom wręczono w uznaniu za ich trud i pracę  kwiaty.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze