1

Artykuł sponsorowany
W drugiej połowie września w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu ruszą zajęcia Szkoły Rysunku Zalubowski dla dzieci oraz młodzieży. Uczestnicy w trakcie zajęć poznają nie tylko warsztat rysunkowy z zagadnieniami perspektywy linearnej i malarskiej, proporcji, światłocienia i modelunku przestrzennego, ale też elementy wiedzy o sztuce, kulturze i popkulturze, anatomię przyrody oraz różne zjawiska z otaczającego ich świata.

Rysunek jest w tym wypadku narzędziem do szczególnego skupienia, badania i rozumienia tych zjawisk, a same zajęcia odbywają się w miłej, rekreacyjnej atmosferze, w oparciu o autorski zestaw zadań tworzonych przez zespół szkoły. Zajęcia oferują możliwość nauki rysunku artystycznego i projektowego z zastosowaniem zadań studyjnych oraz konceptualnych dla osób interesujących się sztuka, architekturą, wzornictwem przemysłowym, ale również dla pasjonatów rysunkowych fabuł w tym komiksów, gier komputerowych i innych.

7

Szkoła Rysunku Zalubowski działa od 2002 roku. Obecnie wliczając olkuską, posiada siedem filii. W tym czasie uczęszczało na jej zajęcia wielu dzisiaj już absolwentów, studentów i uczniów szkół średnich oraz uczelni artystycznych i politechnicznych w całym kraju. Zajęcia rysunku to szansa przygotowania się do wykonywania zawodu na rynku mediów i w dyscyplinach projektowych, ale także możliwość samorealizacji w bardzo twórczy i ciekawy sposób.

2

Opiekunem naszej olkuskiej filii Szkoły rysunku Zalubowski będzie Wojciech Osielczak urodzony 13 października 1992 roku w Myślenicach.
W roku 2009 – 2011 był uczniem Szkoły Rysunku Zalubowski. Jego prace wykazywały wówczas nieprzeciętną wrażliwość i perfekcjonizm obserwacji, a przy okazji świetne wyczucie materii rysunkowej i ekspresję.

3

W roku 2011 rozpoczął studia na kierunku Grafika Wydziału Sztuki krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego. W roku 2012 zdał egzamin na Wydział Grafiki krakowskiej ASP. W 2015 uczestniczył w programie MOST na katowickiej ASP. Po rocznym pobycie w Katowicach kontynuuje studia w ASP w Krakowie. W 2017 rozpoczął studia pedagogiczne w Studium Pedagogicznym przy Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie.
Obecnie realizuje dyplom na Wydziale Grafiki macierzystej, krakowskiej uczelni.
Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką, fotografią.

4

Wojtek uczy w Szkole Rysunku Zalubowski od 2016 roku od początku wykazując się nieprzeciętną sumiennością, troska o wyniki uczniów, pasją i inteligencją w pracy. Jego lekcje są bardzo dojrzałe i poważne, ale i zarazem bardzo kreatywne.
W swojej prywatnej twórczości Wojtek pokazuje wiele bardzo interesujących form ekspresji od żywiołowych szkiców czy wspaniałego warsztatowego pejzażu malarskiego aż po perfekcyjnie opracowane grafiki. Od kilku lat zauroczony beskidzką, rodzinną Tokarnią portretuje jej malowniczą kulturę i przyrodę z wielkim wyczuciem poetyki i metafizyki tego miejsca.

5

Wszystkich chętnych do zapisu na pierwsze, bezpłatne zajęcia próbne zapraszamy na naszą stronę internetową www.zalubowski.pl oraz do kontaktu mailowego: galeria@galeriazalubowski.pl lub telefonicznego pod numerem 502 027 408.{jcomments off}

6

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments