Emocje związane z funkcjonowaniem wolbromskiego targowiska w ostatnim czasie wyraźnie przybrały na sile. Najlepszym tego przykładem jest incydent, który miał miejsce na ostatniej sesji Rady Miejskiej. W trakcie dyskusji nad przyjęciem sprawozdania z wykonania budżetu gminy za rok 2010 głos zabrał były pracownik Urzędu prawnik Adam Zielnik. Był zdania, że wpływy do budżetu nie zostały wykonane w stu procentach, co starał się zilustrować na przykładzie targowiska. Wystąpienie to następnie skomentował burmistrz Jan Łaksa, po czym doszło do gwałtownej wymiany zdań z jego przedmówcą, efektem czego Adam Zielnik poczuł się pomówiony i zapowiedział skierowanie sprawy do sądu. Coraz częściej wolbromskie targowisko wzbudza skrajne emocje. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Targowisko w Wolbromiu należy do największych w Małopolsce. W środy i czwartki, a ostatnio również we wtorki, na terenie ponad 8 ha utwardzonego placu można kupić i sprzedać niemal wszystko. Jednakże stan targowiska od dawna pozostawia wiele do życzenia. Handlujący na tak ogromnym obszarze mają do dyspozycji tylko jeden wyeksploatowany budynek z toaletą, co sprawia, że graniczące z placem tereny zielone są w poważnym stopniu zanieczyszczone i zaśmiecone. W upalne dni wydobywa się z tych miejsc przykry odór. Targowisko nie posiada żadnych wiat czy zadaszeń, a istniejące zdewastowane kramy nadają temu miejscu apokaliptyczny widok. Placem handlowym zarządza Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Zgodnie z umową, odprowadza on do budżetu gminy przychody z tytułu opłat targowych, które nie mogą być mniejsze niż 600 tys. zł rocznie.

Jak wynika z informacji udzielonych przez dyrektora MZGKiM Zdzisława Skoczynia, kwota ta od początku obowiązywania umowy, czyli od 2003r., nie uległa zmianie. Od tego czasu nie zmieniły się również stawki opłat od handlujących. Podwyższone zostały jedynie opłaty pobierane od klientów z tytułu wjazdu na plac targowy samochodem. Jednakże środki pozyskane w ten sposób, zgodnie z umową, nie są odprowadzane do gminnej kasy, lecz pozostają do dyspozycji zakładu budżetowego, przede wszystkim na pokrycie kosztów obsługi targu. Wcześniej, do 2003r., targowiskiem zarządzała prywatna spółka „Bazar”, która zobowiązana była odprowadzać do budżetu gminy w roku 1998 – 260 tys. zł, w roku 1999 – 450 tys. zł, w roku 2000 – 450 tys. zł, w roku 2001 – 600 tys. zł, a w roku 2002 – 600 tys. zł.

Z powyższego zestawienia wynika, że na przestrzeni czterech lat 1998-2001, kiedy zarządcą była spółka prywatna, określone umową wpływy do kasy gminy z tytułu opłaty targowej wzrosły ponad dwukrotnie. Natomiast od roku 2003, od kiedy prowadzeniem targowiska zajmuje się zakład budżetowy, do chwili obecnej wpływy pozostały na niezmienionym poziomie. Podczas dyskusji na sesji Rady Miejskiej Adam Zielnik odniósł się do tego stanu rzeczy, będąc zdania, że kwoty te powinny być waloryzowane o wskaźnik inflacji. Wówczas za rok 2010 wpływy z opłat targowych  wyniosłyby ok. 713 tys. zł, a za cały okres 2003-2010 byłyby większe od uzyskanych o ponad 300 tys. zł. Następnie Adam Zielnik zaznaczył, że na placu targowym, jak również obok znajdującego się koło niego zalewu „Nerki”, składowane były bądź są materiały budowlane jednej z firm. W związku z tym ponowił pytania, zadane już wcześniej podczas sesji 13. kwietnia 2011 r. przez radną Ewę Kazimierską, na temat tego, czy czynsz i podatek od nieruchomości z tego tytułu zostały zapłacone.

Burmistrz Jan Łaksa skomentował wypowiedź byłego pracownika Urzędu, podkreślając, że rozumie zaangażowanie pana Zielnika, bo chociaż można mieć różne punkty widzenia, tłumaczyć to na różne sposoby, to i tak wszyscy wiedzą o co chodzi. Na pytania Adama Zielnika o co chodzi, padła odpowiedź burmistrza: „Ja nie muszę pana uświadamiać, bo od lat jest to samo, odebrać gospodarce, dać w prywatne ręce, nawet wiem czyje.”  Adam Zielnik jeszcze na tej sesji poprosił w wolnych wnioskach burmistrza, aby doprecyzował zarzut, jaki mu postawił w trakcie wcześniejszej wymiany zdań, bowiem chciał się dowiedzieć,czyje konkretnie, zdaniem burmistrza, interesy reprezentuje w kontekście opłaty targowej. – Bardzo mnie nurtował ten problem z tej przyczyny, że była to moim zdaniem jawna insynuacja, iż na tej sesji uprawiałem jakąś prywatę, co jest nieprawdą. Niestety, nie otrzymałem na tak postawione pytanie odpowiedzi, ani burmistrz nie wycofał się z tych słów. W związku z tym poprosiłem pana przewodniczącego o zabezpieczenie oryginału nagrania i stenogramów z przebiegu tej sesji i zadeklarowałem, iż w takiej sytuacji nie mam innego wyjścia, jak sięgnąć po instrumenty ochrony prawnej swojego dobrego imienia, co oznacza, że skieruję sprawę do sądu o przestępstwo z art. 212 Kodeksu Karnego – komentuje Zielnik.

Wiele wskazuje na to, że o wiele bardziej przejrzystym rozwiązaniem dotyczącym prowadzenia targu byłoby powierzanie tego zadania firmie wyłanianej w drodze przetargu. Wówczas kwota odprowadzana do budżetu gminy miałaby wielkość rynkową. W przeciwnym razie pojawiają się naturalne pytania, dlaczego ustalona w 2003 r. uchwałą Rady Miejskiej kwota do tej pory nie uległa zmianie? Zgodnie z ideą państwa demokratycznego, społeczna kontrola zwłaszcza nad miejscem, przez które przepływają duże pieniądze publiczne, powinna cieszyć władze samorządowe, bowiem jest wyrazem troski mieszkańców o nasze wspólne dobro.

                                                                                                          

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
396 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
AdamZielnik
AdamZielnik
12 lat temu

http://biznes.onet.pl/pieniadze-z-unii-na-nowe-targowiska,18572,4782324,1,prasa-detal

Oczywiście gdyby to kogoś interesowalo. Na sesji w dniu 29.03.2011 r. padla deklaracja o ubieganiu się przez Gminę Wolbrom o dofinansowanie modernizacji targowiska w ramach tego programu. cIekawe na jakim to jest etapie. 😡

Chyży
Chyży
12 lat temu

Spokojnie przyjacielu, wszystko jest pod kontrolą. 8)

AdamZielnik
AdamZielnik
12 lat temu

Chyży, OranGooThan co wy kombinujecie? Nie bawcie się w jakieś glupoty. Co wy robicie? Opamiętajcie się. Jak macie jakieś informacje to jest Policja, jest Straż Miejska, są radni, jest burmistrz, no i zawsze możecie się ze mną skontaktować, ale nie róbcie nic glupiego, bo to się jedynie obróci przeciwko calej sprawie. I zamiast raz na zawsze zakończyć temat targowiska to druga strona dostanie jedynie temat zastępczy. To nie tak. Jedyne czym się poslugujemy to aparat fotograficzny, kamera, kartka i dlugopis no i oczywiście przede wszystkim glowa. Jak macie coś ciekawego, a nie chcecie iść z tym do wladz, to zapraszam do mnie, ja zrobię z tego użytek, ale jeszcze raz apeluję: bądźcie odpowiedzialni i nie róbcie żadnych glupstw.

OranGooThan
OranGooThan
12 lat temu

Przecież Gmina Wolbrom dysponuje umundurowaną, zbrojną formacją mającą na celu czuwanie nad bezpieczeństwem, przestrzeganiem prawa i porządku i takimi tam innymi bzdetami. 😉

Chyży
Chyży
12 lat temu

Jakich przyjacielu?

OranGooThan
OranGooThan
12 lat temu

A nie prościej powiadomić naszych dzielnych wojaków? 😉

Chyży
Chyży
12 lat temu

Najlepiej jak sam się przekonasz. Jeśli masz jaja dołącz do nas, właśnie zbieram chłopaków. Zrobimy nalot, jak tylko dostanę cynk, że są.

OranGooThan
OranGooThan
12 lat temu

[quote name=”Chyży”]Widziałeś co się tam wyprawia nocą!!!?[/quote]
Chodzi Ci o handel w ogóle? 8)

Chyży
Chyży
12 lat temu

Widziałeś co się tam wyprawia nocą!!!?

Chyży
Chyży
12 lat temu

Między innymi. Widziałeś co tam się wyprawia?

OranGooThan
OranGooThan
12 lat temu

[quote name=”Chyży”]Ale to jeszcze nie wszystko! Moi ludzie donoszą, że na targu dzieją się jeszcze inne rzeczy godne uwagi. W najbliższym czasie postaram się wrzucić konkrety. Oj, będzie się działo! :-*[/quote]
Masz na myśli handel zwierzętami?

Chyży
Chyży
12 lat temu

Ale to jeszcze nie wszystko! Moi ludzie donoszą, że na targu dzieją się jeszcze inne rzeczy godne uwagi. W najbliższym czasie postaram się wrzucić konkrety. Oj, będzie się działo! :-*

AdamZielnik
AdamZielnik
12 lat temu

CD. Gdybym ja byl na ich miejscu to bez pytania bym zaparkowal na targowisku te tiry i jeszcze powiedzial: „skoro ktoś mógl trzymać materialy budowlane, to ja mogę tiry, a zaplacę wtedy, jak tamten zaplaci za kilkuletnie skladowanie, od razu tego samego dnia, po takich samych stawkach”.

AdamZielnik
AdamZielnik
12 lat temu

Kolejny pomysl. Parking dla tirów. Wiem, że wlaściciele firm transportowych z Wolbromia i okolic są zainteresowani parkowaniem swojego taboru na targowisku, zwlaszcza w weekendy, bo po co mają sie tulać po ulicach Wolbromia i wąskich podwolbromskich dróżkach, denerwować sąsiadów, kiedy tutaj aż się prosi.. Rozmawiali na ten temat z burmistrzem, ale zapanowala cisza. Dzisiaj rozmawialem z osobą z tej branży i poprosilem, żeby w te pędy zlożyli podania do Pana Burmistrza, bo rozmaiwać to sobie można, a papier wszystko przyjmie i nikt mi potem nie rozloży rąk i nie powie, że nikt do niego się oficjalnie nie zwrócil. W dzisiejszej rozmowie wyszlo mi jakieś 20 tirów, a to byly tylko 3 firmy,a gdzie reszta?. A przecież poza nocą ze środy na czwartek to targowisko stoi niewykorzystane, nie mówiąc już o weekendzie. Czytsy biznes, czysta kasa, puste ulice i okoliczne placyki.

AdamZielnik
AdamZielnik
12 lat temu

[quote name=”qwerty”][KASA KASA KASA KASA i tak w nieskończoność. Łaksa woli tym się tłumaczyć. Ten facet jest mistrzem w graniu na tzw. alibi. Nie mam pieniędzy więc nic nie mogłem zrobić. [/quote]
No ale przecież od jakiegos czasu pokazujemy mu z chirurgiczną precyzją gdzie ta kasa jest w gminie i dodatkowo w jakiej wysokości 😆 Monitoring na targowisku? Przecież kasa sama się znajdzie. Firmy same się zgloszą do zalożenia tych kilku kamer w zamian za banery na targowicy. Doskonaly rynek, dwa razy (a wlaściwie juz trzy) w tygodniu kilka tysięcy potencjalnych klientów. A gmina ma wtedy pelna kontrolę nad tym co się tam dzieje. No ale wtedy ….. 😉 Ale o czym my tu rozmawiamy. W budżecie na 2011 r. wydatki majątkowe (inwestycyjne) wynoszą 5.053.152,00 zł a wydatki na administrację publiczną 5.346.251,00 zl. 😮 No i z czym do ludzi. Budżet jest przejadany. A teraz najlepsze:na programy finansowane z udziałem środków Unii Europejskiej jest 600.476,00 zł 😀

qwerty
qwerty
12 lat temu

[quote name=”AdamZielnik”]…[/quote]

KASA KASA KASA KASA i tak w nieskończoność. Łaksa woli tym się tłumaczyć. Ten facet jest mistrzem w graniu na tzw. alibi. Nie mam pieniędzy więc nic nie mogłem zrobić. Można by zapytać a czemu nie postarałeś się o nie gdzieś wyżej ? Odpowiedź jegomościa: no przecież nas nie lubią nigdzie. A dlaczego nas nie lubią ? no bo skoro przyjeżdża marszałek województwa i ma się go w 4 literach to czego się tu spodziewać ?

Powinien był pokazać jaja i przyjść na spotkanie z marszałkiem (obojętnie z której opcji by on nie był i kto by go zapraszał, burmistrz ma psi obowiązek na spotkanie takie przyjść). Swoją drogą wtedy zaplusowałby jako człowiek dialogu. A tak co mamy, każdy widzi.

AdamZielnik
AdamZielnik
12 lat temu

A najprostszym rozwiązaniem byloby zainstalowanie na targowisku monitoringu. Kilka kamer i rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Mamy podane jak na tacy wszystkie dane: ilu jest handlujących, ile samochodów wjechalo, czy jest nielegalny handel, czy kręcą się jakieś podejrzane typy, skończylyby się kradzieże kieszonkowe, nie byloby problemów z ustaleniem sprawców kolizji etc, etc, etc. Wreszcie woda zrobilaby się przejrzysta. 😉 8) , jak w Nerce 🙂

OranGooThan
OranGooThan
12 lat temu

A ja na miejscu wszystkich handlujących odmówiłbym płacenia. Bo czym się różni handel pietruszką, czy gaciami od handlu materiałami budowlanymi? Skoro jeden nie placił, to czemu inni, drobni mają płacić?

AdamZielnik
AdamZielnik
12 lat temu

[quote name=”maksio”] po drugiej stronie targowiska POJAWIŁY SIĘ MATERIAŁY BUDOWLANE NA PLACU TARGOWYM. trzeba chyba wojnę zaczynać od nowa bo chyba do kogoś nie dotarło[/quote]
Ale to jest ktoś inny niż przedtem. I wcale mu się nie dziwię. Skoro jednemu było wolno, to czemu nie innemu? Ja na jego miejscu zrobiłbym to samo. I nie zdziwiłbym się jakby inni przedsiębiorcy budowlani z Wolbromia podzielili sobie targowisko na strefy wpływów i porobili tam składy budowlane, a co najmniej ekspozycje promujące ich towar 😆 I niechby tylko ktoś spróbował przyyjść po jakieś opłaty. Ja na ich miejscu bym powiedział:” jak tylko zapłaci ten pierwszy za kilka lat składowania materiałów na targowsiku to ja od razu, tego samego dnia płacę po takich samych stawkach, jak on”. No chyba jest równość wobec prawa? Skoro jeden mógł to czemu nie inni?

Chłodny
Chłodny
12 lat temu

[quote name=”Agnieszka S”]
Nie wiem jak Wam, ale mnie brakuje na codzień zwykłej ludzkiej prawości.Uczciwości, prawdomówności, szacunku do drugiego człowieka. Za to jadu w tej mieścinie aż nadto :cry:[/quote]
W tym miejscu w pełni się z Panią zgadzam!!! Mnie też najbardziej zajmuje merytoryczna, poważna dyskusja. Niemniej komentarze na szczęście pod tym artykułem nie są pozbawione takich postaw. Od Pani również, nawet bardzo, zależy jaki będzie poziom debaty.

Agnieszka S
Agnieszka S
12 lat temu

*na co dzień- przepraszam za brak spacji

Agnieszka S
Agnieszka S
12 lat temu

Czytam to wszystko i nie wiedzieć czemu pobrzmiewają w mojej głowie słowa Psałterza Puławskiego z XV wieku: „Błogosławiony mąż jen jest nie szedł po radzie niemiłościwych i na drodze grzesznych nie stał jest i na stolcu nagłego spadnienia nie siedział jest(…) a będzie jako drzewo jeż szczepiono jest podług ciekących wod(…) a list jego nie spadnie i wszystko csokoli uczyni prześpieje(…) bo znaje Gospodzin drogę prawych a droga złych zginie(…)”
I nie piszę tego w ramach komentarza do konkretnego tematu; to taka refleksja uniwersalna powstała pod wpływem lektury wypisywanych tutaj niektórych „mądrości życiowych”, tudzież obserwacji otaczającej rzeczywistości. Nie wiem jak Wam, ale mnie brakuje na codzień zwykłej ludzkiej prawości.Uczciwości, prawdomówności, szacunku do drugiego człowieka. Za to jadu w tej mieścinie aż nadto 😥

Wolbromiok
Wolbromiok
12 lat temu

Gdybyscie mieli takich „protektorów ” w Urzędzie jak Pan (moderacja) to też w umowach nie byłoby żadnych obwarowań i umowy na co tylko by było zyczenie 😉 Podztawa to wiedzieć w które drzwi zapukać 😛

AdamZielnik
AdamZielnik
12 lat temu

Ja też bylem na BIP-ie Urzędu i znalazlem sobie protokól z Protokół Nr 43/2010 z XLIII sesji Rady Miejskiej w Wolbromiu odbytej w dniu 28 kwietnia 2010 r. w sali Centrum Kultury, Promocji i Informacji w Wolbromiu. ust. 9 pkt. b porzadku obrad – uchwala Nr XLIII/352/10. W dyskusji nikt się nie zająkną nawet na temat waloryzacji czynszu czy kar umownych. Co więcej Radny Wlodzimierz Żurek stwierdzl, „iż przedlożony projekt umowy w pelni zabezpiecza interes gminy”. Rada Miejska podjęłą uchwałę Nr XLIII/352/10 w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie w drodze bezprzetargowej działki gruntu położonej w Wolbromiu 14 głosami „za” przy 2 głosach wstrzymujących się. Radni Kazimierz Pacia, Stanisław Starzyk, Wojciech Szota i Ewa Kazimierska – nie głosowali. I tyle mam do powiedzenia w tej sprawie.

OranGooThan
OranGooThan
12 lat temu

[quote name=”AdamZielnik”]Byleś ostanio na poczcie?[/quote]
Nie wiem czy był. Ja natomias byłem na BIP-ie Urzędu i znalzłem sobie umowę z Gilem. Oczywiście zero waloryzacji i najważniejsze zero kar umownych. A wszystko mialo być skończone kiedy? Do końca sierpnia 2010 r.! 😮 Białogłowy coś tam bełkotał na sesji o wczesnej i ostrej zimie, która przerwała prace 😥 😡 . Zgadza się, że ubiegły rok pod wzgledem warunków atmosferycznych był wyjątkowo podły, ale nie przypominam sobie mrozów i zamieci śnieżnych pomiędzy majem, a sierpniem. 😆 Dzieki Bogu mamy połowę czerwca, ale następnego roku, czyli pan biznesmen się spóźnił raptem o 9,5 miesiąca (przenoszona ciąża 😛 ), Więc gdyby mu policzyć kary umowne przynajmniej w wysokości czynszu, czyli 1733,01 zl/m-c X 9,5 m-ca= 16463,59 zl. A to i tak byłoby bardzo liberalne podejście, zwłaszcza że nie skończył całego parkingu 😉 , czyli tradycji stało się zadość. 😉

AdamZielnik
AdamZielnik
12 lat temu

[quote name=”szydło z worka”] Jak jest taki święty to czemu się nie zapytał o parking koło poczty?
Przecież to woła o pomstę do nieba. Kiedy to będzie skończone? .[/quote]
Byleś ostanio na poczcie?

Chyży
Chyży
12 lat temu

No! Ale się towarzystwo urzędasów uaktywniło! :-* Istne pospolite ruszenie. Najwidoczniej czują się zagrożeni. To dobra wróżba. 🙂 🙂 🙂

OranGooThan
OranGooThan
12 lat temu

[quote name=”doręczyciel”]Hej mężowie bacznie strzeżcie swoich kobiet, bo grasuje doręczyciel – uwodziciel ……. :lol:[/quote]
Doręczyciel – nauczyciel …. 😆 😆 😆 😆

AdamZielnik
AdamZielnik
12 lat temu

Ciekawe, kiedy pojawią się wpisy: adamzielnik, ZielnikAdam, Adamzielnik, Zielnikadam itd.? Co to za ludzie? Ale z jednym się zgadzam. Rzeczywiście musimy być blisko.

AdamZielnik
AdamZielnik
12 lat temu

[quote name=”moczykij”][quote name=”Ciekawski”]. Wie jego tata, [/quote]
Ja przynajmniej wiem kto jest moim ojcem. 😉
A do rzeczy. Wiecie, drodzy forumowicze, czego dowodzi niezwykle „treściwa” zawartość tego typu postów, „wyszukana” polszczyzna,jaką są pisane oraz „matematyka” im towarzysząca?
JESTEŚMY O KROK OD KŁĘBKA!!!! 🙂 I KOMUŚ PUSZCZAJA ZAWORY!! :lol:[/quote]
Dziękuje Urzędzie za krecią robotę, ale proszę sobie odpuścić. Co, nie udalo się się wpisać Adam Zielnik, bo trzeba by się rejestrować, a i tak by się nie dalo, bo nazwa zarejestrowana, więc się mąci inaczej. Możecie sobie pisać najróżniejsze posty z róznychmi nickami i sugerować, że to ja, ale i tak, ci co mnie znają, się nie nabiorą, ponieważ ja się nie wstydzę swoich poglądów i nie boję się ich wyrażać i dlatego zawsze się podpisuję pod tym co mam do powiedzenia. W s prawie postów Ciekawskiego do powiedzenia nie mam nic – one same w sobie są wystarczająco wymowne.

moczykij
moczykij
12 lat temu

[quote name=”Ciekawski”]. Wie jego tata, [/quote]
Ja przynajmniej wiem kto jest moim ojcem. 😉
A do rzeczy. Wiecie, drodzy forumowicze, czego dowodzi niezwykle „treściwa” zawartość tego typu postów, „wyszukana” polszczyzna,jaką są pisane oraz „matematyka” im towarzysząca?
JESTEŚMY O KROK OD KŁĘBKA!!!! 🙂 I KOMUŚ PUSZCZAJA ZAWORY!! 😆

Ciekawski
Ciekawski
12 lat temu

Mam dla autora dobry pomysł na artykuł: „przemoc domowa” albo „niebieska linia” 😆 😆 😆

Chłodny
Chłodny
12 lat temu

[quote name=”Ciekawski”]
moderacja[/quote]
Panie Ciekawski. Niestety, żenujący poziom który Pan zaprezentował przekroczył wszelkie granice dyskusji. Czyżby chodziło Panu o to, żeby Administrator skasował wszystkie komentarze pod tym artykułem?
W związku z tym mam prośbę do wszystkich Internautów, aby nie zniżali się w swoich komentarzach do polemiki z Ciekawskim.

4321
4321
12 lat temu

Odczepcie się od Wolbromia i od Wolbromiaków! W którym miejscu lub z czego wnioskujecie, że wpisał to mieszkaniec mojego miasta?? Wręcz przeciwnie – wszystko wskazuje na to że to ktoś z………okolic. Nie odpowiada mi ten poziom dyskusji (tydzień temu było bardzo miło – pozdrawiam również tych którzy mnie nie przyjęli 🙂 ) ale ci którzy krytykują też nie są lepsi. Nic tu dzisiaj po mnie 🙁

Agnieszka S
Agnieszka S
12 lat temu

Wolbromska megalomania, im mniejsza i im bardziej zapyziała mieścina, tym kompleksy jaskrawiej przyodziewają się w przeświadczenie o swojej wyższości nad mieszkańcami wsi, a słoma z butów na każdym kroku wystaje. Żałosne.

Kukułka
Kukułka
12 lat temu

Właśnie się poziom” wolbromskiego Hrabiostwa”pokazał 😆 😆 😡 😡 😛

Ciekawski
Ciekawski
12 lat temu

[quote name=”Kukułka”]jak zwykle nie wiem o co chodzi w wywodzie „ciekawskiego”)[/quote] Ważne, że Pan 😀 , dobre.. Pan 9ale się uśmiałem 😆 ) Adam wie. Wie jego tata, Dziadek gdyby żył też by wiedział. 😆 Gul, gul, gul i dyndu, dyndu. 😆
[quote name=”Kukułka”]ale co do kultury wypowiedzi to poszedł po bandzie 😛 (ewidentnie to ktoś ze szlachty lub co najmniej bogatego mieszczaństwa 😉 )[/quote]
Na pewno nie z chłopstwa. 😆

Kukułka
Kukułka
12 lat temu

jak zwykle nie wiem o co chodzi w wywodzie „ciekawskiego” ale co do kultury wypowiedzi to poszedł po bandzie 😛 (ewidentnie to ktoś ze szlachty lub co najmniej bogatego mieszczaństwa 😉 )

Agnieszka S
Agnieszka S
12 lat temu

Już wiem, Google mi powiedziało 😆 Przyznaję, że we wszystkim co wiąże się ze sportem jestem straszliwą ignorantką, bo sportu nie znosze jako żywo, a na piłkę reaguje alergią. Jednakowoż zawstydził mnie pan, że umknęła mi ta wiedza historyczna 😳

AdamZielnik
AdamZielnik
12 lat temu

[quote name=”Agnieszka S”]Mecz w stylu azteckim? 😮 A cóż to za ustrojstwo? 😆 [/quote]
Pani Agnieszko nie wie Pani jak Aztekowie grali w pilkę? 😥

Agnieszka S
Agnieszka S
12 lat temu

Mecz w stylu azteckim? 😮 A cóż to za ustrojstwo? 😆 Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że mecz organizuje Rada Rodziców, więc wygląda na to, że jako jej skromny szeregowy członek- volens nolens – i ja 😮 😛 Nigdy więcej nie dam się wmanewrować w żadne organizacje, jeśli podpisywać się pod czymś to tylko pod własnymi pomysłami i przekonaniami. 8)

AdamZielnik
AdamZielnik
12 lat temu

[quote name=”Kaśka”]Maksio ty też 😡 czy cytat Ci się ” nie wciął ” :P[/quote]
No przecież napisal, że komputer mu plata figle. Czyżby bunt maszyn? 😉

AdamZielnik
AdamZielnik
12 lat temu

[quote name=”maksio”]czy twoim zdaniem nie ma już na świecie ludzi których interesuje coś więcej niż kasa?
[/quote]
Pamiętaj, że każdy ocenia innych wedlug siebie. To raz. A dwa – przecież mu napisalem, że to wszystko, co udalo się osiągnąć od lutego br da sie bezpośrednio przelożyć na kesz, jeśli już koniecznie trzeba rozpatrywać zagadnienie na tej plaszczyźnie.

AdamZielnik
AdamZielnik
12 lat temu

[quote name=”Agnieszka S”]Panie Adamie, nauczyciele na chlebek mają – nawet ze smalcem i dżemem,[/quote]
Czyli zagrycha już jest. 😆 [quote name=”Agnieszka S”]ale na miejscu niektórych nie ryzykowałabym takich zabaw, bo moim skromnym zdaniem temat likwidacji szkół powróci z podwójną siłą rażenia prędzej czy później i jak tu będzie się znowu naparzać ze zintegrowanymi??? Po dobroci??? 😮 😆 [/quote]
Dlatego uważam, że powinien to być raczej mecz w stylu azteckim. 😆

Kaśka
Kaśka
12 lat temu

Problemów mam niemało ale faktycznie wbrew temu co niektórzy sądzą są jeszcze tacy którzy myślą trochę szerzej niż „znudzeni”Maksio ty też 😡 czy cytat Ci się ” nie wciął ” 😛

maksio
maksio
12 lat temu

nie wiem czemu komputer przestał zakreślać mi komentarze?
póżniej wyjdzie że to cała wypowiedż jest moja

maksio
maksio
12 lat temu

Grupa niespełnionych ma wreszcie miejsce gdzie chociaż może pomarzyć że coś robi dla mieszkanców miasta, a w rzeczywistości załatwia swoje prywatne porachunki.
Kaśka – mało masz swoich problemów??!![/quote]
czy twoim zdaniem nie ma już na świecie ludzi których interesuje coś więcej niż kasa?
popatrz na sąsiednie gminy.jakoś się da.
jeśli ci nie pasuje ton komentarzy to przejdż sobie na inną stronę 😮 😮 😮 😮
chyba że masz inicjały E.B.? 😥 😡 :-* 😆 😆 😆 😆

Kaśka
Kaśka
12 lat temu

[quote name=”Bardzo Znudzony”][quote name=”kaśka”]Może wreszcie zacznie w tą d…ę naprawdę parzyć 😛 to jak widać jedyna droga do normalności(wiem że daleka ale trzeba zacząć)a malkontenci i „zalewacze”na etatach urzędowych też za „nasze” więc trzeba przetrzymać :D[/quote]
Szczególnie za Twoje!!! Grupa niespełnionych ma wreszcie miejsce gdzie chociaż może pomarzyć że coś robi dla mieszkanców miasta, a w rzeczywistości załatwia swoje prywatne porachunki.
Kaśka – mało masz swoich problemów??!![/quote]Przepraszam „bardzo znudzony” chciałeś mnie ostrzec czy postraszyć 😡

Agnieszka S
Agnieszka S
12 lat temu

*reguły rządzące wolbromskim światem- miało być 🙂