Tarnów

Sezon lekkoatletyczny w pełni. Praktycznie co tydzień odbywają się zawody w różnych miastach. Tym razem lekkoatleci LKS-u Kłos wystartowali w zawodach w Tarnowie.

Na podium w rzucie oszczepem U16 stanął Baran Dariusz który z wynikiem 29,35 m zajął III miejsce.
O krok od podium na 600 m w kategorii U16 była Agata Kisiała która z wynikiem 1;53’35 zajęła IV miejsce i aż o 3 sekundy poprawiła swój rekord życiowy. Rekord życiowy ustanowiła także Lena Kura na 300m z wynikiem 52’54.

Dobre wyniki, bliskie rekordów życiowych nabiegali także: Weronika Jurczyk na 300 m czas 52’04 s, Jakub Mentlewicz na 300 m czas 52,38 s.

W ramach zawodów odbył się bieg memoriałowy im. Czesławy Mentlewicz na dystansie 800 m. Czesława Mentlewicz była zawodniczką olkuskiego „Kłos”. W barwach klubu zdobyła tytuł Mistrza Polski w Półmaratonie, wielokrotnie stawała na podium Mistrzostw Polski, wielokrotnie reprezentowała Polskę na imprezach rangi mistrzowskiej. Po zakończonej karierze zawodniczej zajmowała się w klubie szkoleniem młodych zawodników.